Süper Lig yayını için yeni sistem

Son dakika Fenerbahçe haberi... Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yayıncı kuruluş beIN SPORTS ve Fenerbahçe'nin harcama limitleri hakkında konuştu. Peki Nihat Özdemir ne dedi? İşte Nihat Özdemir'in sözleri...
19 Eylül 2020 16:42- Son Güncelleme - 19 Eylül 2020 23:01
Google news abonelik

Nihat Özdemir, CNN Türk'e konuk oldu ve gündemdeki konularla ilgili açıklamarda bulundu.

"Her gün maç oynanacak"

Yeni yılda her gün maç oynanacağını dile getiren Özdemir, "Aralık’tan sonra yeni yıldan itibaren 8 hafta, hafta içi maçlar koyduk. Her gün maç oynanacak. Tek istemediğimiz bir konu var kovid ve hava şartlarından dolayı bir erteleme olursa işimiz o zaman zor. Ona göre maçların organizasyonunu yapmaya çalışacağız" dedi.

"Yüzde 10'a bile razıyız"

Maçların devre arasına kadar seyircisiz oynanması kararına değinen TFF Başkanı, "Bizim tek bakacağımız yer Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve onun bilim kuruludur. O bize zaten yön vermeye çalışıyor. Pandemide çok başarılı bir sürece girersek hasta sayılarını vefat sayılarını belli orana düşürürsek daha da öne çekmek en büyük hedefimiz. Biz yüzde 10 tribün kapasiteli seyirci ile maçların oynanmasına bile razıyız" diye konuştu.

"Yayıncı kuruluşla bütün çerçeve anlaşmasını bitireceğiz"

"Yayıncı kuruluşla bütün çerçeve anlaşmasını bitireceğiz"

Yayıncı kuruluş ile görüştüklerini ifade eden Nihat Özdemir, "TFF'nin isim verme hakkı var. Bugüne kadar hep önemli isimleri vererek geldik. İsim hakkın beIN Sports'a ait. Acaba beIN Sports sadece isim alarak daha büyük gelir kazanır mı diye onu gündemde tutuyoruz, önümüzdeki günlerde karar vereceğiz. 4 kulübü ayırırsak; Beşiktaş, Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray’ı ayırırsak diğer bütün kulüplerin gelirlerinin neredeyse yüzde 80’i yayıncı kuruluştan geliyor. 2020-21 sezonu başladı, şu an yayıncı kuruluş ile görüşmelerimiz devam ediyor. Tahmin ediyorum 1-2 hafta içerisinde yayıncı kuruluşla bütün çerçeve anlaşmasını bitireceğiz ve yolumuza devam edeceğiz" dedi.

 

Süper Lig'e yeni yayıncı gelecek mi?

Süper Lig'e yeni bir yayıncı gelebileceğini dile getiren başkan Özdemir, "BeIN Sports ile 5 yıllık sözleşmemiz var. Bu sene üçüncü yılını yaşıyoruz. Önümüzde daha 2 yılımız var. Kendileri bu iki yılı daha uzatmamızı talep ediyor. Biz de diyoruz ki "Bizim rakamlarımıza uyabiliyorsanız ve rekabeti bozmayacaksak bu sözleşmeyi uzatabiliriz. S Sport (Saran Group), D-Smart var... Diğer yayıncı kuruluşlar var. Turkcell var. Bunları da düşündüğümüzde yeni bir sistemle Süper Lig maçlarını yayınlayabiliriz diye düşünüyorum. Tabi bu bugünün işi değil" dedi.

Fenerbahçe'nin harcama limiti

Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, Fenerbahçe'nin harcama limitleriyle ilgili, "Fenerbahçe'nin harcama limit sorunu yüzde 90 gibi bir oranla çözüldü. Yakında da tamamı çözülür" dedi.

"Canımı sıkan anlar oldu"

"Canımı sıkan anlar oldu"

Görevi sırasında zaman zaman canını çok sıkan gelişmeler olduğunu dile getiren ancak yola devam edeceğni söyleyen TFF Başkanı Özdemir, "O kadar çok canımı sıkan anlar oldu ki içinden çıkılamaz bazı olaylarla karşı karşıya geldik. Çok sıkıldığım, üzüldüğüm kendime çok dert ettiğim günlerim anlarım oldu. Netice olarak TFF Genel Kurulu beni bu göreve seçmiştir. Bu görevi de kanımın son damlasına kadar devam ettirmeye çalışacağım" diye konuştu.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 4