AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Fenerbahçe'ye başarılı futbolcular olarak dönmek istiyoruz"

İlk Yayınlanma : 30 Mar 2020 - 11:25 / Son Güncelleme : 30 Mar 2020 - 11:25

Fenerbahçe'den kiralık olarak Westerlo'da forma giyen Berke Özer ve Barış Alıcı'nın hedefleri neler? İşte detaylar...

"Fenerbahçe'ye başarılı futbolcular olarak dönmek istiyoruz"

Belçika Ligi ekiplerinden Westerlo'da kiralık olarak forma giyen Fenerbahçe'nin genç yıldızları Berke Özer ve Barış Alıcı, PlaySpor'un konuğu oldu.

Belçika'da organizasyonların iptal edileceğini söyleyen Berke Özer, "Burada (Belçika) herkes insan sağlığını konuşuyor. Futbol konuşan yok. Her şey iptal olacak gibi ve kimse itiraz etmiyor. Ama ülkemde halen futbolu ve kimin şampiyon olacağını konuşanlar var. Üzülüyoruz, önce sağlık" dedi.

Berke Özer: "Fenerbahçe'de oynamak çok büyük bir olay"

Fenerbahçe'ye transferinin 1 günde gerçekleştiğini ifade eden genç kaleci, "Fenerbahçe'ye transferim 1 günde gelişti. Orada büyük mutluluklar yaşadım. Hayranı olduğum Volkan Demirel ile oynadım. Saracoğlu'nda sahaya çıkmak zaten bir futbolcu için en büyük motivasyon kaynağı. Feyenoord maçıydı. Öncesinde Barış'la sahayı görelim istedim. Tribünler bize tezahürat yapınca tüylerim diken diken oldu. Fenerbahçe'de oynamak çok büyük bir olay. Bunu yaşadık" ifadelerini kullandı.

Barış Alıcı: "Zor durumlardan biz de etkilendik"

Barış Alıcı ise Altınordu'daki sistemin Avrupa'ya yakın bir sistem olduğunu söyledi:

Altınordu'daki sistem, Avrupa'ya Türkiye'deki en yakın sistem. Westerlo'da da benzer sistemle çalışıyoruz. Tesisler de Altınordu gibi harika... Giuliano ve Josef'in gitmesi takımı biraz etkiledi. Kalite isimlerdi. Zor durumlardan biz de etkilendik. Oynadık, oynayamadık. Sonra kiralık gittim. Ama hep en özel anlarım Fenerbahçe'deydi. İnşallah tekrar o büyük taraftarın önüne çıkarım.

"Fenerbahçe'ye başarılı futbolcular olarak dönmek istiyoruz"

Westerlo'da özgüvenimizi kazandıktan ve kendimizi daha da geliştirdikten sonra Fenerbahçe'ye başarılı futbolcular olarak dönmek istiyoruz. Umarız bunu başaracağız. Altınordu'da ikizim Kerim'le oynuyorduk. Rakip Bolu'ydu. Rakipten bir oyuncu geldi ‘Kardeşim amma koşuyorsun ya! Her yerde sen varsın yeter' dedi. Dedim ki sahada ikizim var. Epey gülmüştük. Ben 30 saniye büyüğüm.

Hüseyin Eroğlu: "Çok iyi yerlerde mücadele edecekler"

Altınordu'nun deneyimli teknik direktörü Hüseyin Eroğlu da PlaySpor'a konu olarak, "Türkiye'deki takımlarda bir futbolcudan her şeyi bekliyorlar. Gol atsın, orta yapsın, gol kurtarsın, asist yapsın her şey... Bugün Nuri Şahin'i getirseler, ‘Nuri nasıl futbolcu?' derler. Berke Özer ve Barış Alıcı'nın Fenerbahçe'ye transferlerinde çok gururlandık. İkisi de iyi sporcular. Şu anda bir ara vermiş gibiler ama gelecekte tekrar çok iyi yerlerde mücadele edecekler" dedi.

"Bizim çocuklarımız Avrupa'ya gittiğinde sıkıntı yaşamıyor"

Altınordu futbolcularının Avrupa'da sıkıntı yaşamadığını söyleyen, "Bizim çocuklarımız Avrupa'ya gittiğinde sıkıntı yaşamıyor. Çünkü Altınordu'daki gibi Avrupa'da da sistemin parçası oluyorlar. Ama Türkiye'de bir takıma gittiklerinde oyuncuya dayalı sistemsizliğin sıkıntısını yaşıyorlar. Avrupa futbolundan eksiğimiz, oyun hızı ve taktik resmimizin olmaması. Türkiye'de ben bir kalecinin mağlupken sakatlandığını hiç görmedim mesela! Ama galipken, doktoru 5 kere çağırabilir. Oyun çok duruyor. Akmıyor" ifdelerini kullandı.