TFF'den Fenerbahçe'ye limit şoku!

Yeni sezonda mutlak şampiyonluk hedefleyen Fenerbahçe, TFF Harcama Limitleri ile şoke oldu. Peki sarı lacivertlilerin limiti kaç milyon lira oldu? Geçen sezonki tutarın üstünde mi altında mı kaldı? Fenerbahçe transfer yapabilecek mi?
4 Ağustos 2020 13:09- Son Güncelleme - 4 Ağustos 2020 13:28
Google news abonelik

DETAY HABER-AJANSSPOR

Yeni sezona mutlak şampiyonluk hedefiyle girecek olan ve bu doğrultuda önemli transferler yapmak isteyen Fenerbahçe, merakla Takım Harcama Limitleri'nin açıklanmasını bekliyordu. Ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) limitleri açıkladı.

Büyük hayal kırıklığı oldu

Sonuç Fenerbahçe için hayal kırıklığı oldu! Geçen sezon da limitler konusunda TFF ile büyük tartışma yaşayan ve devre arasında sadece bir transfer yapabilen Fenerbahçe'nin harcama limiti geçen yaz açıklanan tutarın da altında oldu.

Transfer bütçesi gözden geçirilebilir

Geçen yıl 2 Eylül'de açıklanan takım harcama limitinde tutarı 206 milyon lira olan Fenerbahçe için bu kez yüzde 15'lik sapma oranıyla bile 178 milyon lira oldu. Yüzde 15'lik sapma oranı düşüldüğünde bu tutar 154 milyon lira oldu.

Sarı-lacivertliler, bu limitlerden sonra transfer bütçesini yeniden gözden geçirebilir.

Taraftarlar, limitlerin açıklanması sonrası memnuniyetsiz

Limitlerin açıklanması sonrası sarı-lacivertli taraftarlar da sosyal medya üzerinden duydukları memnuniyetsizliği dile getirdi.

Kendi kalesine öyle bir gol attı ki...