Fenerbahçe'ye sakat oyunculardan kötü haber

Fenerbahçe, Süper Lig'in 10. haftasında evinde konuk ettiği Beşiktaş'a 4-3 mağlup etti. Sarı lacivertli takımda Perotti, Kemal Ademi ve Lemos ise sakatlandı. Fenerbahçe'den sakatlığı olan futbolcularla ilgili bir açıklama geldi. Peki bu oyuncular sahalardan ne kadar kalacak? İşte detaylar...
30 Kasım 2020 18:01- Son Güncelleme - 30 Kasım 2020 18:01
Google news abonelik

Fenerbahçe; Beşiktaş maçında sakatlanan futbolculardan Lemos'un ayak bileğinde kırık tespit edilmediğini, Kemal Ademi'de ikinci derece yırtık, Perotti'nin de diz ekleminin arka dış kapsülünde cilt, cilt altı dokularda ve zarlarda yırtılma, diz eklem kapsülünde zedelenme ve kaslarda kısmi yırtık tespit edildiğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulüpten konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Beşiktaş maçında bileğine ağır bir darbe alan futbolcumuz Mauricio Lemos’un radyolojik X-ray görüntülemesinde kırık tespit edilmemiştir.

Oyuncumuz Kemal Ademi’nin yapılan muayenesinde ikinci derece yırtık tespit edilmiştir, tedavisine başlanmıştır. Futbolcularımızdan Diego Perotti’nin çekilen MR’ı sonucu diz ekleminin arka dış kapsülünde cilt, cilt altı dokularda ve zarlarda yırtılma, diz eklem kapsülünde zedelenme ve kaslarda kısmi yırtık tespit edilmiş, oyuncumuzun tedavisine başlanmıştır" ifadelerine yer verildi. (TARİHİ DEĞİŞTİREN ADAMIN SÖZLEŞMESİNDE DİKKAT ÇEKEN MADDE)

Sahalardan ne kadar uzak kalacaklar?

 

Ajansspor Haber Danışma Aygün Özipek'in edindiği bilgilere göre; Arjantinli yetenek Diego Perotti ve Kemal Ademi, sahalardan 1.5 ay uzak kalacak.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.