Fener'den Müthiş Futbol Gösterisi!

20.02.2016 - 22:17 | Son Güncellenme: 20.02.2016 - 22:52

Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Bursaspor, deplasmanına çıkan Fenerbahçe etkili oynadığı çok sayıda pozisyon ürettiği maçta gol sesi çıkmayınca haftayı 1 puanla kapattı.

Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Bursaspor, deplasmanına çıkan Fenerbahçe etkili oynadığı çok sayıda pozisyon ürettiği maçta gol sesi çıkmayınca haftayı 1 puanla kapattı.

Ev sahibi Bursaspor açısından;

Takım olarak tutuk ancak savunma ağırlıklı garantili bir futbol kurgusunu sahaya yansıtmaya çalışarak maça başladılar. Çok adamla kapanarak önce rakibi durdurmak sonrasında çabuk kontrataklarla skor üretmeye yönelik oyun planlarını rakipten gördükleri hücum presleri nedeniyle gerçekleştiremediler. Gerek ilk yarıda ve gerekse ikinci yarıda Fenerbahçe’nin bunaltıcı baskısı karşısında tamamen sahasına kapanan, pas organizasyonları yapamayan, ileriye çıkamayan ve pozisyon bulup skor üretmekte zorlanan bir Bursaspor takımı vardı sahada. Her iki yarıda da Fenerbahçe’nin akın, akın gelen atakları karşısında çok dirençsiz kalarak kalelerinde ciddi tehlikeler yaşadılar ancak şansları sayesinde gol yemeden maçı beraberlikle tamamlayarak 1 puanı kurtarmayı başardılar.

Fenerbahçe’ye gelince;

Fenerbahçe için; mükemmel bir dış saha performansı göstererek adeta gol kaçırma yarışına girdikleri karşılaşmada final vuruşlarını bir türlü yapamayınca arzuladıkları golü bulamadılar; şeklinde maçı özetleyebiliriz.

Ofans futbola prim tanıyıp gole yönelik bir oyun kurgusuyla maça hızlı başladılar. Maç genelinde;  topa daha çok sahip olarak rakibi ileri çıkartmayan bir taktik anlayışı içinde tek kale futbol oynadılar. Yardımlaşma saha parselizasyonu, kanat beklerinin hücuma katkısı, topun olduğu yerde çoğalmak, savunma hattını öne çıkartarak alan daraltmak, organize takım presi, akıcı pas oyunu, şut organizasyonlarıyla izleyenler için göz zevkine hitap harika bir futbol gösterisi sundular. Ancak final vuruşlarındaki konsantrasyon bütünlüklerini bir türlü skora yansıtamayınca beraberlikle yetinmek zorunda kaldılar.

Puan kayıpları oluyor ancak ligin uzun bir maraton olduğunu da unutmamak gerekiyor. Puan kayıpları hep olacak, rakiplerde puan kaybedecekler. Fenerbahçe açısından iyi olan nüans sergilenen pozitif nitelikli futbol kurgusu, kolektif ruh ve kolektif oyun yapısıyla ileriye yönelik iyi sinyaller vermesidir.

     

Senin için hazırladığımız haberler