Fenerbahçe'de Ferdi Kadıoğlu milli takım tercihini yaptı!

03.12.2021 - 08:56 | Son Güncellenme: 03.12.2021 - 10:09

Son dakika Fenerbahçe haberleri... Kanada, Hollanda ve A Milli Takımımızda görev yapma hakkına sahip olan Fenerbahçe'nin genç yıldızı Ferdi Kadıoğlu milli takım konusunda kararını verdi.

Fenerbahçe'nin bu sezon parlayan yıldızı Ferdi Kadıoğlu, daha önce mart ayını beklediğini söylese de kendisi açısından son derece kritik olan milli takım kararını verdi.

Türkiye'yi seçti

Sabah'ın haberine göre; 22 yaşındaki oyuncu, Kanada ve Hollanda Milli Takımları'nda da görev yapma hakkına sahip olmasına rağmen Türkiye'yi tercih etti.

Yılbaşına kadar açıklayacak

Genç yıldız, henüz bu kararı resmi olarak açıklamadı ancak yakın çevresiyle paylaştı. Ferdi Kadıoğlu'nun resmi açıklamayı da yılbaşına kadar yapacağı belirtildi.

Portekiz maçı kadrosuna çağırılabilir

Ferdi'nin A Milli Takımımızı seçtiğini açıklamasının ardından, teknik direktör Stefan Kuntz'un da genç yıldızı Dünya Kupası play-off yarı finalinde Portekiz ile oynayacağı kritik karşılaşmanın aday kadrosuna davet etmesi bekleniyor.

5 yıllık yeni sözleşme

Ferdi Kadıoğlu, bu kararıyla Fenerbahçe'de Türk statüsünde oynamaya devam edebilecek. Sarı-lacivertli yönetimin Ferdi'ye yakın zamanda 5 yıllık yeni bir sözleşme önereceği bildirildi.

Genç yıldızın takımda kalmak istediği için bu görüşmelere başlamak için sabırsızlandığı ifade edildi.

Pereira'nın vazgeçilmezi

7 Eylül 1999 doğumlu Ferdi, Hollanda'da Nec Nijmegen altyapısında yetişti.Fenerbahçe, henüz 18 yaşındayken oyuncuya 1.4 milyon Euro ödeyerek kadrosuna kattı. İlk 2 sezonunda istenen süreleri alamasa da Pereira döneminde ligde sadece bir maç kaçırdı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler