AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş'ın Transferi Gedson Fernandes Galatasaray Hakkında Konuştu

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 24 Haz 2022 - 10:58 / Son Güncelleme : 24 Haz 2022 - 11:59

Beşiktaş'ın yeni transferi Gedson Fernandes, daha önce Galatasaray'a gideceği haberleri hakkında konuştu. Gedson, "Türkiye’den beni ilk arayan Beşiktaş oldu" dedi.

Beşiktaş, geçtiğimiz sezonun devre arasında Benfica ile transferi konusunda anlaşma sağladığı Gedson Fernandes'i resmen açıkladı. Siyah-Beyazlı renklere bağlanan Gedson Fernandes Skorer'e, transferi ve daha önce çıkan Galatasaray iddiaları hakkında konuştu.

"Çebi'nin benimle ilgili projesi açık ve netti"

Gedson Fernandes Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin projeleri hakkında “Başkan Ahmet Nur Çebi ve Ceyhun Kazancı ile geçen sezon ortasında konuştuk. Çebi’nin benimle ilgili projesi açık ve netti. Ödemeler konusunda garanti sundu. Menajerim Ahmet Bulut’un görüşleri de gelmemde etkili oldu." dedi.

"Böyle başkanlar başarısızlığı hak etmiyor"

Rizespor'daki kiralık sürecinden de bahseden Fernandes, "Beşiktaş’ta yabancı kontenjanı dolu olduğu için beni Rizespor’a kiralık göndermek istediklerini bildirdiler, önünde sonunda Beşiktaş’a döneceğim için kabul ettim. Rizespor Başkanı Tahir Kıran benim için büyük fedakarlıklar yaptı. Küme düşmemize çok üzüldüm. Böyle başkanlar başarısızlığı hak etmiyor." ifadelerini kullandı.

"Türkiye'den beni ilk arayan Beşiktaş oldu"

Gedson Fernandes, "Hayatım boyunca verdiğim sözleri hep tutmuşumdur. Ben Türkiye’ye geldiğim ilk günden bu yana hep aynı şeyleri söyledim. ‘Her ne olursa olsun, ben transfer sözü verdiğim Beşiktaş’tan vazgeçmem’ dedim. Ara transferde Türkiye’den beni ilk arayan Beşiktaş oldu, onlara da ‘Evet’ dedim, iş bitti." şeklinde konuştu."

"Galatasaray’a geleceğim şeklindeki haberlere güldüm açıkçası"

Daha önce Galatasaray'da kiralık forma giyen Portekizli, "Beşiktaş’la anlaşmayı yaptıktan sonra, daha önce kiralık oynadığım Galatasaray’ı hiç düşünmedim. Onlarla hiç görüşmedim de. Bu süreçte Avrupa’dan teklifler geldi, onları da reddettim. Galatasaray’a geleceğim şeklindeki haberlere güldüm açıkçası." dedi.

"Şampiyon olabileceğimize inanıyorum"

Beşiktaş'taki hedeflerden bahsefen genç orta saha, "Yeni sezonda tek hedefimiz şampiyonluk. Rakiplerin durumu beni ilgilendirmiyor. Beşiktaş, güçlü bir kadroya sahip. Rachid Ghezzal, Valentin Rosier, Francisco Montero, Josef de Souza, Romain Saiss, Avrupa’da bilinen oyuncular. Ersin Destanoğlu, Mert Günok, Necip Uysal gibi Türk futbolcuların da yardımıyla şampiyon olabileceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

"Valerien Ismael’i fazla tanımıyorum"

Gedson, sözlerini "Teknik direktörümüz Valerien Ismael’i fazla tanımıyorum ama geçmişte kendisiyle çalışan birçok futbolcu arkadaşımla konuştum; hepsi disiplinli, çalışkan ve takım oyununa önem veren biri olduğunu söylediler.” diyerek tamamladı.