Fernando, Fatih Terim'e söz verdi: "Bundan sonra..."

22 Nisan 2019 09:05- Son Güncelleme - 22 Nisan 2019 12:05
Google news abonelik

Galatasaray’da, İstikbal Mobilya Kayserispor karşısında mükemmele yakın bir futbol ortaya koyan Fernando’ya teknik heyetten büyük övgü geldi. Teknik Direktör Fatih Terim’in maçtan sonra Brezilyalı futbolcuyu özel olarak kutladığı öğrenildi.

Fatih Terim’den Fernando’ya: ”Lider bir futbolcu gibi oynadın”

Terim, “İşte sahada görmek istediğimiz Fernando bu. Lider bir futbolcu gibi oynadın. Liderlik budur. Senin kalitene güveniyoruz. Her maçta bunu göstermen, takıma öncülük etmen gerekir” dedi.

“Performansından memnunum”

Terim’in maçın en başarılı ismi olan Fernando’ya, “İşte sahada görmek istediğimiz Fernando bu. Bugün bir lider gibi oynadın. Liderlik budur. Senin kalitene güveniyoruz. Her maçta bunu göstermen, takıma öncülük etmem gerekir. Performansından çok memnunum” dediği ifade edildi.

Fernando: ”Daha iyi olacağıma dair söz veriyorum”

Hocasına teşekkür eden Brezilyalı futbolcunun ise “Son dönemde kendimi iyi hissediyorum. Final haftalarına girdik ve elimden geleni yapacağım. Sakatlığın izlerini atlattım. Daha iyi olacağıma dair söz veriyorum” karşılığını verdiği aktarıldı.

Fernando büyük eleştiri almıştı

Özellikle Benfica ile İstanbul’da oynanan maçtaki performansı ile eleştirilen ve yeni sezon planlarında yer almayacağı düşünülen Fernando sakatlık ve formsuzluk gibi gerekçelerle bir süre 18’e alınmadı. Fernando’nun son dönemde kendine gelmesi teknik heyete rahat bir nefes aldırdı. Sambacının bu performansını sürdürmesi halinde takımdaki geleceğini de garanti altına alacağı aktarıldı.

Kayserispor maçında etkili göründü

Fernando, Kayserispor maçında yenilen golün ardından takımını atağa kaldırırken attığı sert şutla Diagne’nin beraberliği getiren golünde başrolü oynamıştı. Tecrübeli futbolcu, pasları ve dikine koşuları ile de yine formda bir görüntü çizmişti. (Skorer)

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!