Fernando yerine sürpriz isim!

28.12.2017 - 09:29 | Son Güncellenme: 28.12.2017 - 09:29

İç yan bağlarındaki yırtık nedeniyle ilk etapta 3 hafta, son olarak da 6-8 hafta arasında takımdan ayrı kalacağı açıklanan Fernando’nun yerine, ilk yarıyı kadro dışı geçiren De Jong’un Antalya kampında hazırlanacağı öğrenildi.

Sezon başında Manchester City’den transfer edilen ve gelişiyle birlikte Galatasaray’ın orta sahadaki defansif direncini yükselten Fernando, Göztepe maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle formasından ayrı kalacak. Brezilyalı futbolcunun ilk etapta 3 hafta, son yapılan kontrollerde ise 6-8 hafta arası takıma katılamayacağı açıklandı. Bu gelişme üzerine kamp planlarında değişikliğe giden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Nigel de Jong’u hazırlayacak. Ligin ilk yarısını kadro dışı olarak geçiren ve takımla çalışmayan Hollandalı futbolcu, devre arasındaki Antalya kampına katılacak.

İsmi satış listesindeydi

Adı gönderilecek oyuncular arasında geçmesine rağmen, Fernando’nun beklenmeyen sakatlığı nedeniyle Sarı-Kırmızılılar, ön libero pozisyonunda yeniden De Jong’a bel bağlayacak. 33 yaşındaki orta saha oyuncusunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. De Jong’un yıllık ücreti ise 2.5 milyon Euro. (Fanatik)

Senin için hazırladığımız haberler