Ferrari pilotu Leclerc'e 'Altın Tapir' ödülü verildi

Ferrari'nin Monakolu pilotu Charles Leclerc, İtalya'da uluslararası arenada başarısız olan isimlere verilen Altın Tapir ödülüne layık görüldü. İşte detaylar...
26 Kasım 2020 18:21- Son Güncelleme - 26 Kasım 2020 18:29
Google news abonelik

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olan Türkiye Grand Prix'sinde, Ferrari pilotu Leclerc'in son turda yaptığı hata sonrası podyumu kaybetmesinin yankıları devam ediyor.

Ünlü bir İtalyan şov olan Striscia La Notizia'nın Türkiye GP sonrası milli seviyede hayal kırıklığı yaşayan isimlere verdiği 'Tapiro d'oro' yani "Altın Tapir" ödülü İtalyan takımı olan Ferrari'nin pilotu Charles Leclerc'e uygun görüldü

Güney ve Orta Amerika ile Güneydoğu Asya'nın ormanlık bölgelerinde yaşayan ve domuza benzeyen bir hayvan olan tapirin karakterize edildiği ödülü alan Leclerc, bu espirili ödülü gülümseyerek kabul etti.

Ne olmuştu?

Ferrari pilotu Leclerc, Türkiye Grand Prix'sinde son turda blokaj yaşayarak dışarı taşmış ve arkasında Racing Point pilotu Perez ve Vettel'e geçilmek zorunda kalmıştı. Charles Leclerc yarış sonrası takım telsizine "Hepinizden özür diliyorum. Ben gerçekten bir aptalım. Berbat bir şey yaptım. Kendime çok kızgınım. Hepinizden gerçekten çok özür diliyorum" ifadelerini kullanmıştı.

1996'dan bu yana verilen Altın Tapir ödülü, programın sunucusu Valerio Staffelli tarafından daha önce iki kez Ferrari takımına verilmişti.


Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.