Ferrari, Formula 1 Suudi Arabistan GP Posterini Kaldırdı

Orhan Gülek
16.03.2023 - 17:10 | Son Güncellenme: 16.03.2023 - 17:41

Bu hafta sonu koşulacak olan Suudi Arabistan Grand Prix'si öncesi Ferrari, Mescid-i Nebevi'nin bulunduğu yarış posterini gelen tepkiler üzerinde kaldırdı.

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

5 Mart'ta Bahreyn'de başlayan Formula 1 heyecanı Asya kıtasında devam ediyor. Bir sonraki adres ise Suudi Arabistan olacak. Üst üste üçüncü kez Formula 1'e ev sahipliği yapacak olan Suud Arabistan, heyecan dolu yarışı Ciddi Cadde Pisti'nde gerçekleştirecek.

Ferrari tepki çekti

Büyük merakla beklenen mücadelede bazı F1 ekipleri ise, her yarıştan önce olduğu gibi bu GP'den önce de özel hazırladıkları posterleri paylaştı ancak Formula 1'in köklü takımı Scuderia Ferrari, Mescid-i Nebevî'nin yer aldığı yarış posteri çalışmasını "Müslümanlara saygısızlık" olarak görülmesi üzerine kaldırdı.

Mescid-i Nebevi hakkında

İslamda hicretten sonra Medine’de Hz. Muhammed ve ashabı tarafından inşa edilen, Peygamber Mescidi olarak da bilinen Mescid-i Nebevi, Mekke’de bulunan Mescid-i Haram’dan sonra, İslam dünyasının ikinci en kutsal mescidi kabul ediliyor.

İlgini Çekebilir
Ronaldo'yu Suudi Arabistan GP heyecanı sardı
Habere Git

Husi milisleri saldırmıştı

Öte yandan geçen yıl Suudi Arabistan GP'nin koşulduğu Cidde Cadd Pisti'ne, Husi milisleri tarafından saldırıya uğraması sonrası Formula 1 yarışı tehlikeye girmişti.

Hamilton rahatsızdı

F1’in efsane pilotlarından Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton ise, daha önce 97 kişinin idam edilmesi nedeniyle Suudi Arabistan’da yarışmaktan dolayı kendisini huzursuz hissettiğini söylemişti.

Suudi Arabistan GP ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Formula 1'de yeni sezonun ikinci yarışı olarak Cidde caddelerinde gerçekleşecek maraton saat 20.00'de başlayacak. Yarışı F1 TV'nin yanı sıra S Sport 2 ve S Sport Plus'tan izleyebilirsiniz.

İlgini Çekebilir
Hamilton'dan Mercedes'e çağrı
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler