AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Türkiye , FIBA EuroBasket kura çekiminde 3. torbada

İlk Yayınlanma : 03 Nis 2021 - 00:47 / Son Güncelleme : 03 Nis 2021 - 00:51

Son dakika basketbol haberleri... FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket) 2022 kura çekimi öncesi torbaları açıkladı. Türkiye, 3. torbada yer aldı.

Türkiye , FIBA EuroBasket kura çekiminde 3. torbada

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), Almanya'nın başkenti Berlin’deki Verti Müzik Salonu’nda gerçekleşecek Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket) 2022 kura çekimi öncesi torbaları açıkladı.

Türkiye A Erkek Milli Takımı; Polonya, Hırvatistan ve Slovenya ile üçüncü torbada yer alacak.

Kura çekimi ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

Çekya, Gürcistan, Almanya ve İtalya'nın ev sahipliğinde yapılacak 41’inci EuroBasket’e katılma hakkı kazanmış 24 ülke 6 takımdan oluşan dört gruba ayırılacak ve kura çekimi 29 Nisan Perşembe günü TSİ 14.00'de gerçekleşecek.
Kura çekimi, FIBA’nın YouTube kanalı ve FIBA EuroBasket resmi Facebook sayfasında canlı yayımlanacak.

Kura çekimi torbaları şu şekilde:

1. Torba: İspanya, Sırbistan, Yunanistan, Fransa
2. Torba: Litvanya, Rusya, İtalya, Çekya
3. Torba: Polonya, Hırvatistan, Türkiye, Slovenya
4. Torba: Almanya, Ukrayna, Finlandiya, Gürcistan
5. Torba: Belçika, Macaristan, İsrail, Büyük Britanya
6. Torba: Bosna Hersek, Hollanda, Estonya, Bulgaristan

 

FIBA EuroBasket 2022’nin ev sahipleri Çekya, Gürcistan, Almanya ve İtalya, sıralamayı dikkate alarak, ilgili ülkede grup aşamasını oynayacak bir ortak federasyon seçme hakkına sahip.

Almanya ile Litvanya'nın yanı sıra Çekya ulusal federasyonu ve Polonya arasındaki anlaşmalar geçen ay açıklanmıştı. Diğer iki FIBA EuroBasket 2022 ev sahibi Gürcistan ve İtalya’nın ortak federasyonları daha sonraki bir aşamada onaylanacak.

 

FIBA EuroBasket 2022’de grup aşaması müsabakaları; Almanya'nın Köln; İtalya’nın Milan, Gürcistan’ın Tiflis, ve Çekya’nın Prag kentlerinde oynanacak. 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğin final etabı Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek.