FIFA, kepenk indiren kulüplerin futbolcularına yardım eli uzattı

06.05.2021 - 16:21 | Son Güncellenme: 06.05.2021 - 16:35

Türk futbolunun efsanevi kulüplerinden Mersin İdman Yurdu, Kayseri Erciyesspor ve Gaziantepspor gibi ekipler maddi sıkıntılar nedeniyle kapanmak zorunda kalmıştı. FIFA, bu ekiplerde forma giyen futbolcuları unutmadı. İşte detaylar...

FIFA, kepenk indiren kulüplerin futbolcularına yardım eli uzattı

AJANSSPOR - Salim MANAV

Türk futboluna damga vurmuş, uzun yıllar en üst liglerde mücadele etmiş ve zamana yenik düşüp kepenk kapatmak zorunda kalmış onlarca kulüp bulunuyor. Bu kulüplerde forma giyen futbolcuların akıbeti bir süredir merak ediliyordu. Nitekim, muhatap alınacak kurumlar kepenk indirdiği için alacaklarıyla ortada kalmışlardı. Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA), kepenk indiren kulüplerin futbolcuları için fon ayırdı. 

Hangi kulüplerin futbolcuları yardım fonundan faydalanacak?

Kocaeli Birlik Spor, Bucaspor, Gaziantepspor, Bingölspor, Mersin İdman Yurdu ve Kayseri Erciyesspor gibi ekiplerde forma giymiş; kulüp kapandığı için ödeme alamamış futbolcular, FIFA'nın ayırdığı fondan faydalanabilecek. Bu sayede, futbolcuların daha fazla mağdur edilmemesi sağlanacak. Ödeme miktarına ilişkin net bir bilgilendirme henüz yapılmadı. Peki, bu listede yer alan kulüpler ne zaman kepenk indirmişti?

  • Gaziantepspor: 2020
  • Kayseri Erciyesspor: 2018
  • Mersin İdman Yurdu: 2018
  • Bingölspor: 2000
  • Bucaspor: 2020
bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler