AjanssporAjansspor uygulamasını indir

FIFA'dan Altın Top için yeşil ışık!

İlk Yayınlanma : 17 Ağu 2020 - 10:46 / Son Güncelleme : 17 Ağu 2020 - 10:49

Her sezon en iyi oyuncuya verilen Altın Top ödülü pandemi nedeniyle iptal edilmişti. Ancak Bayern yönetimi bu konudaki girişimlerini sürdürüyor...

Hüseyin ÖZKÖK-AJANSSPOR

FIFA tarafından dünyada yılın en başarılı futbolcusuna verilen ‘Altın Top’ (Ballon d'Or) ödülünün Covid-19 salgını nedeniyle gerekli şartların oluşmadığı ve bu yıl verilmeyeceği açıklanmıştı. Açıklama FIFA ile birlikte seçimi yaparak organizasyonu düzenleyen France Football tarafından 20 Temmuz'da yapılmıştı..

Bayern kabul etmedi

Ancak bu durum bu yıl dünyada yılın futbolcusu seçilmesine kesin gözle bakılan Robert Lewandowski'nin kulübü Bayern Münih tarafından tepkiyle karşılanmış ve CEO Rummenigge bu durumun adil olmadığını, liglerin büyük bir çoğunluğunun oynanarak tamamlandığını bu konuyu FIFA ile görüşeceklerini açıklamıştı.

FIFA Başkanı'ndan söz

Bayern Münih CEO'su Kicker dergisinin bugün yayınlanan sayısında verdiği röportajda konuyu FIFA Başkanı Infantino ile görüştüğünü ve FIFA Başkanı'nın seçimin yapılacağına dair kendisine söz verdiğini açıkladı. 

"Robert müthiş bir sezon oynuyor. Bilmiyorum kazanır mı ama şansının çok yüksek olduğuna inanıyorum" diyen Rummenigge, Polonyalı oyuncunun ulaştığı rakamların her şeyi ortaya koyduğunu ifade etti.

2019 yılında Altın Top ödülünü kazanan isim Lionel Messi olmuştu.