AjanssporAjansspor uygulamasını indir

FIFA'dan milli takım teknik direktörlerine toplantı çağrısı

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 18 Eki 2021 - 14:22 / Son Güncelleme : 18 Eki 2021 - 14:25

FIFA, üye ülkelerin milli takımlarının teknik direktörleri ile FIFA Gelişim Direktörü Arsene Wenger yönetiminde online bir toplantı yapılacağını duyurdu.

Hüseyin Özkök-AJANSSPOR

Dünya futbolunun patronu FIFA, üye ülkelerin milli takımlarının teknik direktörleri ile FIFA Gelişim Direktörü Arsene Wenger yönetiminde 19 ve 21 Eki günleri online bir toplantı yapılacağını duyurdu.

Toplantıda hangi konular konuşulacak?

Yapılan açıklamada toplantıda oyuncu sağlığı, milli maç araları, Dünya Kupası organizasyonunun sıklığı konularının konuşulacak önemli noktalar olduğu belirtilirken bu tip toplantıların futbolun tüm paydaşları ile yapılacağını ve futbolseverlerin futbol takvimi ile fikirlerini verilen link üzerinden paylaşabilecekleri ifade edildi.

"Fikirler çok değerli"

Arsene Wenger de "erkek milli takım teknik direktörlerinin sunacakları fikirler çok değerli. Bir araya gelecek çok az fırsatımız var. 

"Bunları değerlendirmemiz gerekiyor"

Bunları değerlendirmemiz gerekiyor. Böyle diyaloglar hepimize futbolun dünyadaki pozisyonunu korumak ve futbolu tam olarak global hale getirmek için yardımcı oluyor" açıklaması yaptı.