Finlandiya maçında kaptan Selçuk İnan oldu

9 Ekim 2017 22:18- Son Güncelleme - 9 Ekim 2017 22:18
Google news abonelik
Finlandiya maçında kaptan Selçuk İnan oldu

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu 10. ve son maçında deplasmanda Finlandiya ile karşı karşıya gelen A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Mircea Lucescu, son oynanan İzlanda maçının ilk 11'inde 7 değişiklik yaptı.

A Milli Takım'da sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarılan Arda Turan, Burak Yılmaz ve Nuri Şahin ile kart cezalısı Caner Erkin kadroda yer almadı.

Son antrenmanda sol üst adalesinde ağrı oluşan Kaan Ayhan da maç kadrosuna alınmadı.

Lucescu, İzlanda maçında ilk 11'de oynattığı Mehmet Topal ve Emre Belözoğlu'na da ilk 11'de şans vermedi.

Lucescu bu 7 oyuncunun yerine ilk 11'de Ozan Tufan, Ömer Toprak, İsmail Köybaşı, Selçuk İnan, Okay Yokuşlu, Yusuf Yazıcı ve Hakan Çalhanoğlu'nu oynattı.

Rumen çalıştırıcı, sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarılan Arda Turan, Burak Yılmaz ve Nuri Şahin ile kart cezalısı Caner Erkin'in yanı sıra son antrenmanda sol üst adalesinde ağrı oluşan Kaan Ayhan, Mehmet Topal ve Emre Belözoğlu'nu bu maçın ilk 11'inde sahaya sürmedi.

Yedek kulübesinde ise Serkan Kırıntılı, Harun Tekin, Sabri Sarıoğlu, Emre Belözoğlu, Yunus Mallı, Mehmet Topal, Enes Ünal, Cengiz Ünder, Mevlüt Erdinç, Volkan Şen ve Emre Mor oturdu.

Kaan Ayhan'ın son anda kadrodan çıkarılması nedeniyle ay-yıldızlı ekibin maç kadrosunda 22 oyuncu bulundu.

Kaptan Selçuk İnan

A Milli Futbol Takımı'nın, Finlandiya ile oynadığı maçta sahaya Selçuk İnan kaptan olarak çıktı.

Arda Turan'ın sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılması, Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal'ın da yedek kulübesinde yer alması nedeniyle kaptanlık pazubandını Selçuk İnan taktı.