"Fizik değil, ruh öne çıkacak"

Almanya'da Fortuna Düsseldorf ekibinde forma giyen milli futbolcu Kaan Ayhan gündeme yönelik açıklamalar yaptı. Ayhan, salgın sonrası lige dönüşte fiziksel durumun değil, ruhun daha çok öne çıkacağı görüşünde.
12 Mayıs 2020 11:45- Son Güncelleme - 12 Mayıs 2020 11:51
Google news abonelik

Emrah KARALİNÇ/AJANSSPOR

Almanya Ligi takımlarından Fortuna Düsseldorf, yaklaşık 10 hafta aradan sonra Cumartesi günü Paderborn ile karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde Düsseldorf forması giyen 25 yaşındaki defans oyuncusu Kaan Ayhan açıklamalarda bulundu. Düsseldorf Havalimanı'ndaki karantina oteline giden Ayhan, koronavirüs dönemiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Kaan Ayhan: "Koronavirüs sebebiyle her şey daha katı"

Takım ruhunun önemine dikkati çeken Kaan  Ayhan, koronavirüs dönemi için, "Tatilde olsak ekstra para ödemek zorunda kalırdım. Tabii ki tatilden farklı bir dönem. Birkaç fark var. Mesela, maske takma kuralı, sosyal mesafe... Otel çalışanları için de durum böyle. Buna ek olarak tüm oyuncular tek kişilik odalarda kalıyor. Koronavirüs salgını sebebiyle her şey daha katı. Bu yüzden daha büyük valizler ve birçok kıyafetimiz yanımızda" diye konuştu.

Kaan Ayhan, zamanı iyi değerlendirmek için önlem almış...

Fortuna Düsseldorf, Salı ve Cuma günü tekrar koronavirüs testine girecek. Akşam yemekleri büyük bir masada değil, artık sosyal mesafe kurallarına göre dizayn edildi. Kaan Ayhan, oyun konsolu dışında zamanı iyi değerlendirmek için yanına birkaç kitap aldığını anlatıyor.

Zihinsel açıdan vurgu yapıyor

Zihinsel açıdan vurgu yapıyor

Milli futbolcu, Paderborn'e karşı oynayacakları maçın zihinsel uygunluk açısından değerlendirilmesinin daha mantıklı olduğunu ifade ediyor. 

Kaan Ayhan: "Ruh her zamankinden daha fazla öne çıkacak"

Kaan Ayhan, "Fiziksel olarak tüm takımların aşağı yukarı aynı seviyede olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ruh, her zamankinden daha fazla öne çıkacak" diye konuştu.

"Önümüzde zihinsel zorluklar var"

Ayhan, "Önümüzde birçok zihinsel zorluk var. Bunu en iyi şekilde kaldırabilecek takım başarılı olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaan Ayhan bu sezon kaç maçta oynadı?

Kaan Ayhan bu sezon kaç maçta oynadı?

Bu sezon Fortuna Düsseldorf'ta toplam 27 maçta oynayan Kaan Ayhan, 2433 dakika süre aldı ve 2 gol 3 asistlik performans ortaya koydu.