Flaş açıklama: "Arda Turan, Galatasaray'da oynayacak"

Mehmet Demirkol'dan Sturridge, Arda, Kruse, Serdar Aziz ve Tolga Ciğerci açıklaması
29 Ocak 2020 23:11- Son Güncelleme - 29 Ocak 2020 20:11
Google news abonelik

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, beIN Manşet'te yayınlanan programda gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Demirkol'un açıklamaları şu şekilde:

Ben anlamıyorum, neden bizim futbolcular emekli olmadan önce Amerika'da gidip top oynamazlar? Spor yönetimi açısından Amerika başka bir yer. Cruyff şöyle demişti transfer olduğunda: 'Amerika, Avrupa'nın 50 yıl ötesinde.'. Oyuncuların kendilerini geliştirmeleri konusunda iyi olabilir gibi geliyor bana. Arda yapabilir örneğin. Çünkü eninde sonunda Galatasaray'a transfer olacak. Dünkü açıklama ve ona verilen tepkilerden onu anladım ben. 

"Sergen Yalçın, bir 'winner'dır"

Benim önerim; Sergen hocaya sezon sonuna kadar 1.903 liralık sözleşme yapılsın. Kalanını seneye alır. Sergen hoca transferi çok heyecan verici. Buradaki tek sorun Beşiktaş'ın içinde bulunduğu durum. Sergen Yalçın bir mega star. Beşiktaş'ta da Türkiye'de de eşi, benzeri yok. Abdullah Avcı için çok hızlı karar verildi. Belki mecbur kalındı; bazen olmaz. Sergen hoca puan olarak başarısız olsa da hızlı karar verilmemeli. Abdullah Avcı bir 'winner' değil. Beşiktaş'la birlikte olabilirdi, o yola giremedi. Geçen sene, ondan önceki sene şampiyonluk kayıpları... Maalesef olmadı, kupası yok hala. Sergen Yalçın, bir 'winner'dır. 'Sergen attı, şampiyonluk geldi.' Teknik direktör olarak değildir ama isim olarak Sergen Yalçın bir 'winner'dır. 

Kural hatası ile ilgili..

Beşiktaş'ta 'sportif direktör olsun mu olmasın mı?' sorusu dönüyorsa, olmasın. Sportif direktörlük Türkiye'de henüz yerine oturtulamadı. Buradan tekrar çıkmayacaksa, hiçbir maç tekrar edilmesin. Kural hatasıyla maç tekrarı çok sık olan bir şey değil. Birçoğuna da çok itiraz edildi. Tekrar konusunda da az-buz itiraz olmuyor. Tekrarın da bir çözüm olmadığını düşünüyorum. Çünkü 'Hangisini tekrar edeceksiniz?'in çizgisinin çekilmesi imkansız. 

"Demek ki maçın skorunu etkilememiş oradaki hata"

Diyelim ki Türkiye-Hırvatistan maçı, Viyana'da oynuyoruz. Kural hatasından golü yedik, 120. dakikada. E orta geldi, Semih vurdu, tak; attı. Ne oldu? Düzeldi iş. Demek ki maçın skorunu etkilememiş oradaki hata. Diyorum ki; bir maç tekrar edilecekse, bu maç, o maçtır (Göztepe-Beşiktaş). Ama ben federasyon olsam sezon başında açıklama yaparım: 'Ben maç falan tekrar etmem.' diye. 

"Arda Turan, Galatasaray'da oynayacak"

Bunca gümbürtüye rağmen bence Arda Turan, Galatasaray'da oynayacak. Sezon önü ya da sonu bilmiyorum ama oynayacak. Arda Turan'ın yapabildiklerini yapabilen çok genç yok Türkiye'de. Atletico Madrid'in 10, Barcelona'nın 7 numarası oldu. Sonrasında yaptıkları, korkunç hatalar, affedilmiş hatalar. Onların yarısını başka biri yapsa hayatı o kadar kolay olmazdı. Bayrampaşa'dan Barcelona'ya uzanan bir hikaye bu ama Bebek'ten Barcelona'ya uzanmaz zaten pek. Futbolcu, ihtiyaç duyan kimsedir. 

"Şaşırmadığım için üzgünüm"

Emre Mor ile Falcao'nun antrenmanda yaşadığı gerginlik üzerine Mehmet Demirkol, "Şaşırmadığım için üzgünüm. Ben hayatımda bu kadar hiçbir şey bilmeyen futbolcu görmedim. Hiçbir şey hakkında, hiçbir şey bilmiyor. Psikolojik bir vaka. Hiç öğrenmeye açık değil. Danimarkalı bir gazeteciyle Emre Mor hakkında konuşmuştum. Zor bir hayatı olmuş. Şunu söylemişti: 'Şaşırdık ama çok üzülmedik.' Vaadettikleri çok fazla ama hiçbir şey yok. Hiçbir şey yok. Çek Cumhuriyeti maçında sahaya bir çıktı; 'Speedy Gonzales'. Herkesin arasından dolaşıyor, tekme tokat durduruyorlar. Çok hayret vericiydi, şimdiden yitip gitti. Çok acı verici, üzücü." dedi.

Ben Kruse'nin maksimumunda olduğunu düşünmüyorum. Onun belirtilerini verdi ama pas ve şut kalitesi beklenen seviyede değil, daha fazlası var. 

Serdar Aziz ve Tolga Ciğerci

"Galatasaray'da kadroda düşünülecek durumları yoktu. Tolga'nın ciddi bir sakatlığı vardı, Serdar da %50 oynuyordu. Beklenti açısından Fenerbahçe'nin en başarılı transferleri. Hiçbir beklentim yoktu açık söyleyeyim"

Sturridge için 5 milyon euro'luk teklif

 "Trabzonspor, sezon sonuna kadar şampiyonluk yarışı verecektir ama ondan sonra satsalar kimse itiraz etmez herhalde. 

Yabancı futbolcuların şu anda Malatya'ya gitmek istememesinden daha doğal ne var? Olsa mesela, vardır demiyorum ama korkabilir insan. Zaten en başında, orada maç yapılmaz. Orada başka bir şey var şu anda. Açık bir şekilde denmesi gerekiyordu ki: 'Bu şartlarda oradaki bütün maçları erteledik.', bu kadar. 

AJANSSOR