Flaş açıklama: "Başakşehir net biçimde kollanıyor"

01.03.2019 - 17:16 | Son Güncellenme: 01.03.2019 - 20:16

Galatasaray'ın eski başkanı Prof.Dr. Duygun Yarsuvat çarpıcı açıklamalar yaptı.

FATİH TERİM'LE SÖZLEŞME YENİLENMESİ ÇOK YERİNDE OLDU

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Yarsuvat, ''Fatih Terim'le yeni sözleşme (2024'e kadar) yapılması yerinde oldu. Doğru yol, teknik direktörlerle uzun vadeli sözleşmek yapmak gerekir. Machester United'ta Sir Alex Ferguson, Arsenal'da Arsen Wenger hep uzun erimde çalıştılar. Fatih Terim bana göre Türkiye'nin en iyi teknik direktörüdür. Dolayısıyla 5 yıllık yeni sözleşme yapılması çok yerinde oldu'' dedi.

YÖNETİM, TFF'DEN ÖNCE KENDİSİNE BAKSIN

Eski başkan Yarsuvat, ''TFF'de kaos vardı. Demirören'in istifası hukuken ve etik olarak yerinde oldu. Başarılı oldu mu? Buna evet demek çok zor. Galatasaray'da işin başında olanlar Federasyon'dan şikâyet edene kadar, kendilerine baksınlar. Onların verdiği karar ne olursa olsun Galatasaray her zaman hazır ve iyi olmalı. Maalesef yönetim bu konuda başarısız. Önce başarılı işler yapmaları lazım. Önce kendilerine baksınlar'' ifadelerini kullandı. 

BAŞAKŞEHİR NET BİÇİMDE KOLLANIYOR. 2 ŞEKİLDE...

Yarsuvat, ''Başakşehir iki şekilde korunuyor. Seyircisi yok, parası çok. Nasıl oluyor bu. Sponsorluk yok, seyirci yok; para çok. Birincisi bu. Bu şekilde korunuyor. İkincisi hakemler tarafından korunması. Siz hiç gördünüz mü VAR, ofsayt, penaltı, kart konusunda Başakşehir aleyhine karar verildiğini. Hakem yönetimi açısından çok açık biçimde Başakşehir kollanıyor'' diye konuştu.

ERZURUMSPOR, TABÎATIN YARDIMIYLA GALATASARAY'I YENMEK İSTİYOR

Erzurumspor maçının gündüz saatlerine alınmamasına değinen Yarsuvat, ''Galatasaray maçın gündüz saatlerine alınması talebinde bulundu, reddedildi. Bu reddin mantığı yok; fakat erken saate alınması talebinin bir mantığı var. -20 derecede maçı oynatınca elinize ne geçecek. Futbolcu sağlığı ne olacak. Erzurumspor, Galatasaray'ı tabiatın yardımıyla yenmek istiyor. Fakat bizim yönetimin ağırlığı yok. Maçı erken saate aldırabilecek başarıyı gösteremiyorlar'' dedi.

Prof.Dr. Duygun Yarsuvat, son olarak, ''TFF başkanının seçimle belirlendiğine inanıyor musunuz? Ben seçimle bu işlerin olmadığını düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler