AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Flaş açıklama: "O şahıs futboldan men edilecek!"

İlk Yayınlanma : 05 Mar 2019 - 16:03 / Son Güncelleme : 05 Mar 2019 - 13:06

Sakaryaspor teknik direktörü İsmail Ertekin, geçen haftasonu Diyarbakır'da yaşanan olayların dünya futbol tarihinde bir ilk olduğunu söyledi.

"DEVRE ARASINDA EMNNİYET MÜDÜRÜNE BİLE SÖYLEDİK"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Ertekin, "Beni hayatımda böyle bir olay görmedim. Amedspor takımındaki o kişi (Mansur) sahaya kesici aletle çıktı. İstiklal marşı okunurken elinde kesici alet gözüküyor. Bizim çocuklar maçın heyecanıyla o anda kesici alet olduğunu anlamıyorlar. Ama yaraları gördük. Üç çizgi şeklinde. Derin yaralar. Devre arasında temsilciye söyledik, hakeme söyledik. Diyarbakır Emniyet Müdürü'ne söyledik. Emniyet Müdürü, 'adamlar sahaya çıkmış ben nasıl arayım' diyor. Temsilci dördüncü hakeme söylüyor. Hakem 'üzerinde bulursak ceza veririz' diyor. Hakemler o kadar zayıf ki, maçın başında, ısınmada rakip takımın yedekleri ısınırken, bizim takıma saldırıyor. Seyircileri selamlamaya gelirken, bizim oyunculardan bir tanesi uçarak tekme atıyor. Bizim oyuncu karış çıktığı için kırmızı kart görüyor. Hem de 11'de oynayan oyuncumuz. Onların yedek oyuncusu görüyor. Daha ısınmada oluyor bunlar, maç başlamadan. Tam olarak planlı şeyler. En iyi oyuncumuzu atıyorlar. Rakip takımın hepsini suçlamıyorum; fakat özellikle bir iki oyuncu özellikle kurulmuş" dedi.

"MEN KARARI İÇİN UEFA VE AVRUPA'DA İLGİLİ KURULLARA GİDECEĞİZ"

İsmail Ertekin, "Futbolcularımızı kesici aletle yaralayan o kişi (Mansur Çalar) ismini söylemek dahi istemiyorum; çünkü insan değil. Bunu yapmak insanlığa yakışmaz. Allah korusun, o yaralamak için kullandığı alet, bizim futbolcunun şah damarına gelse ne olacak. Savaşlarda bile centilmenlik kuralları vardır. Bizim kimseye düşmanlığımız yok. Siyasi baskı yapmaya çalıştılar. Ama bu boyutlara ulaştırıldığını hiç görmedim. Bu kulübün kapatılması ile ilgili bir fikir beyan etmiyorum. TFF buna karar verecek. Ama o futbolcu için (Mansur) kesinlikle futbolu bıraktırmaları lazım. TFF ona futboldan men cezası vermezse, biz kişisel anlamda ve kulüp olarak UEFA ve Avrupa'da ilgili kurullara giderek, bu şahıs hakkında futboldan men kararı çıkması için her şeyi yapacağız. Elimizde ne varsa hepsini kullanacağız" şeklinde konuştu.