Flaş derbi yorumu: "Çok ilginç bir hafta izleyeceğiz..."

10.04.2019 - 16:28 | Son Güncellenme: 10.04.2019 - 19:28

Bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş formaları giyen eski efsane futbolcu Rüştü Reçber, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına konuk oldu. Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Rüştü Reçber'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Messi mi, Ronaldo mu?

Benim için Messi ve diğerleri geçerli. Messi yeteneğiyle, aklıyla çok donanımlı bir futbolcu. Ronaldo ise fiziği ile daha çok oynamayı seven bir futbolcu. İkisini kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum. Biri çok yeteneğiyle diğeri atletizmiyle ön plana çıkıyor. Messi 2 metrekarede de top oynar.

Abdullah Avcı, Sevilla'ya mı gidecek?

Sevilla'nın Abdullah Avcı ile ilgilendiği hakkında bir bilgi bana gelmedi. Ama böyle konuların konuşulması bile önemli. Abdullah Avcı oralarda olabilecek bir teknik adam. Böyle bir şey varsa Abdullah hocanın değerlendireceği kanısındayım. Teknik adam ihraç etmek Türkiye için çok önemli.

Erol Bulut - Fiorentina iddiası...

Erol Bulut'un çalışmaları hakkında bana duyum geldi. Onur duyacağımız gelişmeler bunlar. Somut olarak Fiorentina'nın Erol Bulut'la ilgilendiği bilgisi gelmedi ama. Bu haberlerin çıkması bile gurur verici.

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi hakkında...

Fenerbahçe'nin performansına bakıp da, 'Bu sene bazı şeyler değişir' diye konuşuldu. Fenerbahçe bütün bunların aksini ispatladı. Fenerbahçe, derbilerde daha farklı oynadığı izlenimini edindik. Futbolun gerçekleri doğrultusunda baktığımızda, Galatasaray için 19 yıllık bu dönem bitebilir diye düşünüyorum. Galatasaray hızlı oynayabilen bir takım. Derbilerin favorisi hiçbir zaman olmuyor. Böyle bir derbi izleyeceğiz. Galatasaray için şampiyonluk anlamında önemli bir maç. Fenerbahçe açısından baktığımız zaman, alttan kurtulma ve ligi kurtarma maçı. Galatasaray galibiyeti o seneyi unutturur.

Başakşehir dahil olmak üzere 16. sıradaki takımı da doğrudan etkileyecek bir maç. Bu maç birçok takımı ilgilendiriyor. Matematik hesabı yapan her teknik adam bu derbiyle ilgilenecek.

Maçın anahtarı...

Yabancı futbolculara derbinin önemini anlatabilmek çok önemli. Bir adım ön plana çıkarabilecek bir detay bu. Her iki camianın da amacı, camialarını mutlu edecek skoru almak.

"Çok ilginç bir hafta olacak"

Bu hafta Beşiktaş - Başakşehir ve Fenerbahçe - Galatasaray maçları, şampiyonluğun kapısını açabilecek maçlar olacak. Bu iki maçın bu anlamda çok büyük önemi var. Çok ilginç bir hafta yaşayacağız.

Fenerbahçe'nin en büyük dezavantajı...

Kadıköy'de Fenerbahçe bir şeyler gösterme çabasında olacak. İstek ve coşku anlamında etkili bir Fenerbahçe olacaktır diye düşünüyorum. Fenerbahçe'nin en büyük dezavantajı topsuz oyunda hatalar yapması. 

Maçın anahtar futbolcuları...

Galatasaray'da anahtar rolde olacak çok futbolcu var. Diagne, Feghouli, Ndiaye, Belhanda, Fernando... Öne çıkabilecek çok oyuncu var. Bir isim vermek doğru olmaz. Fenerbahçe'de Valbuena ve Moses'tan bir şeyler bekliyorum. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler