• Diğerleri

Flaş sözler: "65 yaşında mı hazır olacağım?"

Fenerbahçe'de gelecek sezon planlamasında adı teknik direktörlük için geçen Alanyaspor'un hocası Erol Bulut, geleceği hakkında konuştu. Türkiye'de iyi bir jenerasyon olduğuna vurgu yapan Bulut, büyük takım çalıştırmak için hazır olduğu mesajını verdi.
22 Nisan 2020 10:04- Son Güncelleme - 22 Nisan 2020 10:11
Google news abonelik

Gelecek sezon Fenerbahçe'nin başına geçeceği konuşulan Alanyaspor teknik direktörü Erol Bulut, geleceği hakkında konuştu. Fenerbahçe'nin başına geçmek için kendisini hazır hissediyor mu? Ligin geri kalan bölümü tamamlanacak mı? Kim şampiyon olur? Tüm bu sorulara genç teknik adamdan yanıt geldi. 

Erol Bulut: "Ne zaman hazır olacağım, 65 yaşında mı?"

Fanatik'e konuşan Erol Bulut, büyük takım çalıştırmak için hazır olup olmadığı sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

Bulut, "Yaşın hiçbir önemi yok. Bundan iki sene evvel 32 yaşında meslektaşım ve arkadaşım olan Domenico Tedesco, Schalke ile Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’a rakip oldu. Nagelsmann örneği de var.Hoffenheim’da alt yaş kategorilerinde çalışıyordu, 28 yaşında A takıma aldılar, takımı Avrupa Ligleri’ne götürdü ve şu anda Leipzig’de başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu örnekleri artık Türkiye’de de göreceğiz. Ben ya da bir başkasıyla. Herkes kendini geliştirmeye çalışıyor. Sen kendini geliştiremezsen, başkaları gelir seni geçer. Ne zaman hazır olacağım, 65 yaşında mı! O nedenle hazırım, hazır olmak zorundayım. İlk hedefim Alanya ile çıktığımız bu yolda ligi daha iyi bir yerde bitirebilmek ve kupayı Alanya’ya getirmek" ifadelerini kullandı.

Alanyaspor'da mutlu mu? Geleceği hakkında ne düşünüyor?

Şu anda Alanya'da mutlu olduğunun altını çizen Bulut, "Açık söylemek gerekirse burada çok mutluyum. Başkanımız Hasan Çavuşoğlu o kadar nazik ki ‘Erol hocanın önünü açarız’ dedi. Bunu her başkan yapmaz. İlişkimiz çok iyi. Sezon bittiğinde artık burası mı olur, Türkiye’de başka bir takım mı olur ya da Avrupa mı olur bakacağız. O gün geldiğinde hep birlikte göreceğiz. Şu an cevap vermek çok zor" diye konuştu.

Erol Bulut: "Gövdemizi taşın altına koyuyoruz"

Erol Bulut: "Gövdemizi taşın altına koyuyoruz"

Vizyonu hakkında ise genç teknik adam, "Her bir teknik adamın vizyonu var. Bizim de vizyonumuz ve hedeflerimiz var. Bununla beraber çalışma sistemimiz ve planımız var. Demek ki çalıştığımız sistem ve plan üzerinde doğruyu yapıyoruz. Hangi takıma gidiyorsak, oradaki futbolcuların kalitesine göre, ortama göre plan yapıyoruz. ‘Bunların üzerine ne koyabiliriz?’ diye düşünüyoruz. Daha iyi transferler yaparak, sistemi oturtarak hedefe ulaşmaya çalışıyoruz. Daha da önemlisi elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyuyoruz" dedi. 

Avrupa'yı da yakından takip ediyor...

Bulut Avrupa'yı yakından takip ettiğini de dile getirirken şu ifadelere yer verdi:

"Yıllardır üzerinde çalıştığım ve kendimi hazırladığım plan üzerine kurduğum bir sistem var. Avrupa futbolunu, takımları, teknik direktörleri takip ediyorum. Oynattıkları sistem ve planlara bakıyorum. Hepsinden bir şeyler alıp kendi oyun felsefemi ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Oyunun iki yönünü de doğru ve akıllı oynamak gerekiyor. Ama unutmamak gerek; bu bir ekip işi. Hem doğru ekibi kurunca hem de futbolcuları yan yana oturttuğunuzda başarı ortaya çıkıyor."

Erol Bulut: "İyi bir nesil geliyor"

Türk teknik adamlar hakkında ne düşüyorsun sorusuna ise Erol Bulut, "İyi bir nesil geliyor. Okan Buruk, İlhan Palut, Tamer Tuna... 1. Lig’de Ömer Erdoğan var. Karagümrük’te iyi işler yapıyor. Daha da gelecek birçok teknik adam var. İstikrar da çok önemli. İki maç kazanıp, iyi hoca olunmadığı gibi, iki maç kaybetmekle de kötü hoca olunmuyor. Yaptığın sisteme inanman lazım. Bir iki maç işler kötü gidince sistem değiştirilmemeli" yanıtını verdi. 

Erol Bulut: "Abdullah Avcı, Beşiktaş'ta şanssız bir dönemde gitti"

Erol Bulut: "Abdullah Avcı, Beşiktaş'ta şanssız bir dönemde gitti"

Birlikte çalıştığı Abdullah Avcı konusunda da genç teknik adam çarpıcı bir yanıt verdi. Bulut, "Abdullah hoca, Türkiye’nin en iyi teknik adamlarından biri. Kendisiyle çok güzel ve başarılı 3 yıl geçirdik. Şanssız bir dönemde Beşiktaş’a gittiğini düşünüyorum. Belki 1 yıl daha bekleyip gitseydi çok daha iyi olabilirdi" dedi.

Ligin geleceği hakkında ne düşünüyor?

Bundan sonraki süreç için Bulut, "Play-Off olacağını düşünmüyorum. Maçları oynamaya başladığımızda 6 hafta içerisinde hem Türkiye Kupası’nı hem de ligi bitirmiş oluruz. En fazla temmuz sonuna kadar her şeyi tamamlarız. Zaten Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi finali de Ağustos sonuna doğru olacak gibi gözüküyor. Eylül başında da yeni sezona başlayabiliriz" açıklamasını yaptı. 

Süper Lig'de kim şampiyon olur?

Alanyaspor'un teknik patronu ligdeki şampiyonluk yarışı için de, "Her şey açık. 3 puanlı sistemde her şey değişebilir. Geçmişte çok gördük. Zaten şu an her şey sıfırlanmış gibi. Yani aslında yeni bir lig başlayacak gibi bir durum oldu. Belki ilk 2-3 maç takımların istediği gibi gitmeyecek. Ama avantajlı tarafı da sakat oyuncular iyileşiyor. Onlar takımlarına dönecek." diyerek sözlerini tamamladı.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 1