Flaş sözler: “Keşke Fenerbahçe Lisesi’nde okusaydın”

Son dakika Galatasaray haberleri... TFF Süper Lig ekiplerinden Galatasaray Kulübü’nün genç üyelerinden Emre Akyazıcı Twitter paylaşımlarımdan dolayı disiplin kuruluna sevk edildi. İşte detaylar....
27 Ekim 2020 15:48- Son Güncelleme - 27 Ekim 2020 16:01
Google news abonelik

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray Kulübü’nün genç üyelerinden Emre Akyazıcı Twitter paylaşımlarımdan dolayı disiplin kuruluna sevk edildi. Hakkında karar verildi. Savunma sırasında ilginç anlar yaşandı.

Galatasaray camiasında son dönemde en çok gündem olan konulardan biri disiplin sevkleri... Özellikle sosyal medya paylaşımlarına yönelen yönetim ve disiplin kurulundakilerinin gözü Galatasaraylı üyelerin hesaplarının üzerinde... Disiplin kuruluna sevk edilen ve hakkında hüküm verilen isimlerden biri genç üye Emre Akyazıcı oldu. 

25 yaşındaki Akyazıcı’nın twitterdaki gönderileri bir dosya halinde toplanırken eylül ayında Galatasaray yönetimi ve başkan Mustafa Cengiz’e yönelik ağır hakaret ve küfür içeren sözler kullandığı gerekçesiyle kulüp genel sekreteri tarafından disiplin kuruluna sevk edildi. 

Savunma yapmak için disiplin kuruluna çağrılan Emre Akyazıcı savunmasında, cümlelerinde küfürlü kelimeler geçmesiyle ilgili olarak; bir kişi, topluluk, kurul, kuruma hakaret etmek ile cümlenin küfür badındırması arasında çok kalın bir çizgi olduğu ve ağır hakaretle suçlanırken eğer bu gerçekten böyle değerlendirilse 16 eylül 9 ekim arasında benle ilgili suç duyurusunda bulunacakları suç duyurusunda bulunulmamasının onların da böyle düşünmediğine bir referans olacağını söyledi. Bu koltuklara oturan kişilerin övgüleri aldığı gibi eleştirilere de göğüs germesi gerektiğini disiplin kuruluna söyleyen Emre Akyazıcı hakkında verilen karar ise 1 yıl hak mahrumiyeti oldu.

Karar genel kurulda kesinleşinceye kadar Akyazıcı üyelik haklarından yararlanamayacak. Soruşturmanın en çok dikkat çeken kısmı ise, disiplin kurulu üyesi Necati Tunç Şengül’ün  Akyazıcı’ya “Keşke Galatasaray Lisesi’nde okumasaydın, keşke Fenerbahçe Lisesi’nde okusaydın” şeklindeki sözleri oldu