Cem Cambaz: "Oyuncular federasyona başvurmak zorunda kaldı"

İsa Kethüda
12.12.2022 - 10:54 | Son Güncellenme: 12.12.2022 - 11:05

TFF 3. Lig takımlarından Belediye Derincespor'un eski Teknik Direktörü Cem Cambaz; alt liglerin durumu ve Kocaelispor pilot takım uygulaması hakkında konuştu.

AJANSSPOR-HABER

TFF 3. Lig ekiplerinden Belediye Derincespor'u çalıştıran ve görevinden istifa eden Teknik Direktör Cem Cambaz, Kocaelispor ile yapılan veya yapılması konuşulan pilot takım uygulamasının hem kulübü hem de takımı yıprattığını açıkladı. Radyospor'da yayınlanan Üçleme programında Nazım Türknas'a konuşan Cambaz, takımın genel durumu ve ligin favorisi hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

"Oyuncular federasyona başvurmak zorunda kaldı"

Cambaz, "Belediye Derincespor'da biz sezon başından beri hep play-off potasında buluyorduk, şu anda da aynı şekilde. Gruba da bakarsanız adeta Şampiyonlar Ligi gibi. Hep camia takımları vardı ama ona rağmen hiç kimseden korkmadan, çekinmeden rakipleri baskı altına alarak oynadık. Ben o yüzden oyuncularıma 'aslan yürekliler' diyordum. Biz bu şekilde gelecek vadeden, kendi yağında kavrulan bir kulüptük yani. 2.5-3 aydır ödemeler de yapılmayınca, oyuncular da zor durumda kaldılar ve federasyona başvurmak zorunda kaldılar maalesef. Ben de benzer durumda kalınca, istifa ettim. Belki bütçelerimiz küçüktü ama kocaman yüreklere sahip oyunculardı.

"Kocaelispor pilot takım uygulaması takımı ve kulübü yıprattı"

Sezon başınden beri bizim en büyük sıkıntımız belirsizlik. Kocaelispor ile yapılan veya yapılması konuşulan pilot takım uygulaması durumu ciddi anlamda hem takımı hem kulübü yıprattı. Bu durumla alakalı somut bir gelişme olmadı ancak hep konuşuluyor. Pilot takım mıyız değil miyiz net bir şey bilinmiyor. Derince, Kocaeli'de ekonomiye can veren büyük ilçelerinden. Ekonomisi, sanayisi, limanı ve yaşamıyla güzel bir ilçe. Bugüne kadar pek sorun olmamıştı ama belediye başkanı ile kulüp başkanımız arasında sanırım bu pilot takım uygulaması durumundan dolayı bir anlaşmazlık olmuş. Tabii bunlar takıma bir şekilde yansıyor. Ancak bunlar da bizi aşan konular.

İlgini Çekebilir
Hocası duyurdu: "Çok ciddi teklifler alıyoruz!"
Habere Git

"Bu işin noktası primler, o da olmayınca çocuklar zor durumda kaldı"

Alt liglerde maç başı ücret ödeyen kulüp sayısı bir elin beş parmağını geçmez. Peşinatlar da yılın 3 dönemi verilir genelde. Başta, ortada ve sonda. Yani bu işin temel noktası primler olmuş oluyor. O da bir süredir olmayınca, çocuklar zor durumda kaldılar. Biz de ekonomik sorunlardan dolayı çocukları mental anlamda motive etmekte zorlandık, yoksa çok daha iyisini yapabilecek durumdaydık.

"Mersin İdmanyurdu'nu favori görüyorum"

2. ve 3. gruba baktığınız zaman 3-4 takım öne çıkarken, bizim olduğumuz 1. grubumuzda 8-10 takım var ön planda. Haliyle herkes kafa kafaya oynuyor. Takımların kadroları da çok kaliteli. Yani her an her şey olabilir. Play-off için bile 10 takım yarışılabilir durumda. Ben yine de Mersin İdman Yurdu'nu favori görüyorum bu grupta. Tabii ne olacağı belli olmaz" dedi. 

Belediye Derincespor 4. sırada

Öte yandan Belediye Derincespor, 3. Lig 1. grupta topladığı 29 puanla 4. sırada yer alıyor.

İlgini Çekebilir
Avcı sinyali vermişti! Fırtına'da bir oyuncuyla yollar ayrılıyor...
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler