Flaş sözler: "Palabıyık'ın en büyük hatası..."

15 Nisan 2019 15:08- Son Güncelleme - 15 Nisan 2019 18:14
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig’in 28.haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan ve 1-1 biten maçta hakem Ali Palabıyık’ın verdiği kararlar tartışma yarattı. Derbinin hakeminin performansını, FIFA kokartlı eski hakemlerden Selçuk Dereli değerlendirdi. Dereli, Ali Palabıyık’ın maçın sonucuna etki eden hatalar yaptığını ve sınıfı geçemediğini ifade etti.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Selçuk Dereli’nin değerlendirmeleri şu şekilde;

Selçuk Dereli: "Ali Palabıyık beklentilerin altında kaldı"

Ali Palabıyık sezon içinde gayet iyiydi. Ama bu derbide beklentilerin altında kaldı. Oyunun sonucuna etki etti. Dileğimiz olmaması. Derbide hakemin eleştirildiği pozisyonlardan biri kırmızı kart pozisyonu. Bu pozisyonda kararının doğru olduğunu düşünüyorum. Hakemi bu pozisyonda eleştirmiyorum. Hasan Ali’nin müdahalesi var.

Tartışılan pozisyonlarla ilgili ne düşünüyor?

Tartışılan pozisyonlarla ilgili ne düşünüyor?

Galatasaray’ın golünden önce Feghouli’ye faul yapıldı. VAR, o pozisyonun tekrar gözden geçirilmesini söyledi. Uzun konuşmalara rağmen gol kararı verdi. Bence en büyük hatayı orada yaptı. Mehmet Topal’a da sarı kart vermeliydi.

"Hakemlerin daha dikkatli olması gerekiyor"

"Hakemlerin daha dikkatli olması gerekiyor"

İzleyenleri tatmin eden bir derbi olmadı. Kısır bir görüntü vardı. Hakemler hatalar yapar. Tıpkı kalecinin hatası, teknik adamın kadro tercihi hatası gibi. Fakat; sonuca etki edince üzüntü verici oluyor. Hakemlerimizin daha dikkatli olması gerekiyor.

"Palabıyık ayağına gelen şansı iyi değerlendiremedi"

Öyle hatalar yapılıyor ki sarı kartlar konuşulmuyor. İkinci sarıya dönme ihtimali varsa konuşuluyor. Hakem çok net faulleri vermedi. Feghouli dışında Onyekuru’ya yapılan bir faul de var. Ali Palabıyık’a 2 defa şans doğdu ama değerlendiremedi.