Flaş sözler: Tudor, Terim'in ancak yardımcısı olur...

9 Aralık 2017 23:23- Son Güncelleme - 9 Aralık 2017 23:23
Google news abonelik

Sinan Engin, Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor hakkında flaş açıklamalarda bulunan Engin, "Tudor, Galatasaray'ın hocası olacak çapta değil. Tudor, Avrupa'da tarih yazan Galatasaray'ın teknik direktörü olmaz" dedi. 

İşte Sinan Engin'in sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri:

Şu an öyle bir fanatizm var ki... Şu anda bazı şeylere hazır değiliz. Deplasman yasakları bile daha yeni kalktı. Biz toplum olarak şu anda gerginiz ve kavgaya meyilliyiz. Toplumumuzda kadına şiddet uygulayan hayvalar var. Hayvana hayvan demiyeceksin, bunlar varken.( Bir izleyicinin biz 40 yıl önce maçları kol kola izlerdik sözlerine karşılık)

Olcan Adın'ın golüne şans golü diyebilirim. Çok güzel ve temiz vurdu. Muslera net çok formsuz. Bugün Akhisarsporlu kalecinin yerinde iki tane daha kaleci olsaydı yine o pozisyonlar gol olurdu. 10 kişi kaldıktan sonra Okan Buruk'un önlem alması lazımdı. Okan Buruk bu maça böyle başlamalı. Bu tip takımlara ofansif oynayamazsın. Okan Buruk'un kapalı savunma oynaması lazım.

 

Galatasaray ikinci yarı müthiş oynadı. Igor Tudor bana göre antrenör ve kişilik olarak yeterli değil. Genç ve tecrübesiz. Davranışları üst düzey değil.  Tudor, Avrupa'da tarih yazan Galatasaray'ın hocası olacak çapta, kişilikte ve tecrübede teknik adam değil. Tudor, şu Galatasaray'a yardımcı antrenör olur. Tudor, Fatih Terim'in ancak yardımcısı olur. 

ultrAslan, Galatasaray camiasının çimentosudur, yapı taşıdır. Galatasaray yönetimi sezon sonuna kadar Igor Tudor'la çalışacak. Taraftarlar, Tudor'a sahip çıksın. 

Yönetim, Fatih Terim'le çalışmayacağını deklare etmeli. Dursun Özbek çıkıp, 'Tudor'a güveniyorum. Galatasaray şampiyon olamazsa kongre kararı alacağım' demeli. Dursun Özbek, Galatasaray şampiyon olamazsa Tudor'la birlikte el ele gider. Tudor'a kızmanın anlamı yok. Tudor gariban ve tecrübesiz. Dursun Özbek'in en büyük eksiği kendini ifade edemiyor.  

Kredi çok önemli. Hamza Hamzaoğlu örneği var. Tudor'la şampiyon olsan bile gelecek sezon Tudor'la başlayamazsın. Taraftarlarla aranı düzelt ve onları ikna edecek açıklamalar yap. Tudor, Galatasaray'da bir figür. Tudor'u kim tanır. Galatasaray şampiyon olamazsa yönetim ve hoca birlikte gider.