• Diğerleri

Flaş sözler: 'Yeni bir maceraya başlamak için...'

12 Mayıs 2019 14:26- Son Güncelleme - 12 Mayıs 2019 17:26
Google news abonelik

Fenerbahçe'nin Fransız kanat oyuncusu Mathieu Valbuena, son dönemde gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmişti. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan yıldız oyuncu geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.  

Ülkesi Fransa'nın TF1 adlı televizyon kanalında yayınlanan Telefoot programına konuşan "Küçük Bisiklet" lakaplı futbolcu, sözleşme yenileyip yenilemeyeceğiyle ilgili net bir karar vermediğini söyledi.

Fenerbahçe'de kalacak mı?

Fenerbahçe'de kalacak mı?

"Neler olacağını gelecek yaz hep birlikte göreceğiz." diyen Valbuena, "Fenerbahçe'yle sözleşme uzatabilir ya da başka bir kulübe transfer olabilirim. Yeni bir maceraya başlamak için de herkesi dinlemeye hazırım." ifadelerini kullandı. 34 yaşındaki yıldız isim, Olimpik Marsilya'ya geri dönme ihtimaline yönelik bir soruyaysa şu şekilde yanıt verdi:

Marsilya'ya geri dönme ihtimali...

Marsilya'ya geri dönme ihtimali...

"Marsilya, benim için çok özel bir kulüp. Bir teklif gelirse buna kayıtsız kalamam. Marsilya'da sıra dışı şeyler yaşadım. Hayatımın en güzel 8 yılı orada geçti ve kalbimdeki takımın Marsilya olduğunu hiç saklamadım. Zaten nostaljik bir tarafım da var. Bazen yalnız kaldığımda 'Şu an orada 12'inci veya 13'üncü sezonumu geçiriyor olabilirdim.' diye düşünüyorum."

Valbuena'dan milli takım açıklaması: 'İçimde ukde kaldı"

Sarı Lacivertliler'in yıldız ismi, Fransa Milli Takımı'nın kalbinde her daim bir yara olarak kalacağını belirtirken "Milli takım kariyerimle ilgili bir değerlendirme yapmak benim için çok zor. Ülkemle hiçbir şey kazanamamış olmak içimde bir ukde olarak kaldı. Buna karşın milli takımın kazandığını gördüğümde çok büyük gurur yaşıyorum ve kendime kendime 'Bu yeniden doğuşa katkıda bulunabilirdim.' diyorum." şeklinde konuştu. (Fanatik)

Arsenal'in 2019-2020 sezonu transferleri