AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Flaş yorum: "Güven Yalçın iyi bir forvet ama..."

İlk Yayınlanma : 18 Ağu 2019 - 03:24 / Son Güncelleme : 18 Ağu 2019 - 00:36

Süper Lig'in ilk haftasında Beşiktaş deplasmanda Demir Grup Sivasspor'a 3-0 yenildi. beIN Sports yorumcuları Metin Tekin ve Önder Özen karşılaşmayı yorumladılar.

"Sivas'ın galibiyeti net"

Metin Tekin'in karşılaşma hakkındaki yorumları şu şekilde:

Çok net bir galibiyet aldı Sivas. Diri bir takım, önde bastı zaman zaman. Üretkenlik olarak da daha iyiydi.

Beşiktaş hücum anlamında etkisizdi. Oyunun bütününde ne yaptığı belli değildi. Çok etkili bir hücuma çıkışı vardı Sivasspor'un. Burak'ın olmaması da etkilemiştir. Ancak yeni bir oyunu anlatıyor Abdullah Avcı. Bu bir süreçtir. Zaman zaman bu oyunu da sorgulayabilir. 1. haftadan bu oyun yargılanmaz ama soru işaretleri var. Ben ipuçlarını göremedim. İlk haftadan oyun eleştirisini doğru bulmuyorum.

"Bence kadro yetersiz değil"

Gökhan Gönül ve Caner için eskimiş de diyebilirsiniz tecrübeli de diyebilirsiniz. Dorukhan geçen yılın yıldızıydı. Bana göre Ljajic, Beşilktaş'ın en iyilerinden. Bence kadro yetersiz değil.

Boyd'u beğenmedim. Bu oyun biraz daha farklı. Burada ne yapacak bilmiyorum. Abdullah Avcı'nın olumlu şeyler düşündüğünü biliyorum. Hakem yönetimini genel anlamda başarılı buldum. Maçtaki çarpışmayı futbolun içerisinde gibi gördüm. Boyd'un sarı kartının yeterli olduğunu düşünüyorum.

"Fizik olarak iyiydi"

Önder Özen'in açıklamaları ise şu şekilde:

Sivas, oyunun başından sonuna kadar yapmak istediklerini yapan taraftı. Fizik olarak da daha iyiydi. Teknik ve taktik olarak da öyleydi.

Beşiktaş'ın son 6-7 yılda gelen en iyi forveti Gomez'dir diyebiliriz. Bugün Güven'i çıkarıp Gomez'i koysak sonucun değişmesini bekleyebilir miyiz?

"Güven iyi bir forvet ama..."

Güven iyi bir forvet ama santrfor değildir. Bugün mecburiyetten oynadı. Bence oyun yargılanır performans yargılanmaz. Ben bu oyunun Beşiktaş'a uygun olup olmadığı konusunda emin değilim. Bu oyun yeni bir oyun değil. Eskimeye doğru giden bir oyun. Giderek performansı düşmüş bir ekipti Başakşehir. Bu oyuna karşı nasıl oynanacağını Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'si vermişti ve sonrasında işleri zorlaşmıoştı. Atiba'sız bu oyun çok zor. Bu oyun Beşiktaş'ı zorlayabilir. Bu geçişler kolay değil, sabır gerekir.