Flaş yorum: 'Muslera dışındaki herkes ortalamanın altında'

10.11.2019 - 01:32 | Son Güncellenme: 10.11.2019 - 00:02

beIN Sports yorumcuları Önder Özen, Tugay Kerimoğlu ve Güntekin Onay, Gaziantep FK - Galatasaray maçını değerlendirdi.

Yorumcuların açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Güntekin Onay:

Feghouli geçen sezon alınan şampiyonlukta en büyük pay sahibiydi. Bu sezon ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde gol atamamıştı. Yeteneklerinin çok altında oynuyor. İşler kötü giderken, tünelden sahaya doğru yürürken 'Haydi beyler' dersiniz. Galatasaray'da bunu diyecek oyuncu yok demiştik.

Önder Özen:

Muslera dışındaki herkes ortalamanın altında. Takımdaki birçok oyuncu kendi standartının altında kalıyorsa diğer oyuncuları da etkiler. Bugün 2-3 oyuncunun kımıldaması ve Feghouli'nin verimli olması, Galatasaray'ın iyi bir maç geçirmesini sağladı. Adem Büyük'ün performansını beğendim. Gol atmamasına rağmen galibiyette büyük etkisi var. Enerjik. Rakip için caydırıcı. Bir forvet için ciddi bir sertliğe sahip. Hareketli olması Galatasaray için ciddi bir katkıydı. Teknik olarak da yeterliliği var Galatasaray'da oynamak için.

Galatasaray gol yemeden bitirdi, bu önemli. İlk kez de 2 farklı bir galibiyet aldı. Madrid dönüşü bu kolay değil. Böyle günlerde 'Haydi' diyeceğiniz oyunculara ihtiyaç duyarsınız. Bugün sahada bunu anlayan 4 tane Türk çocuk vardı.
Fatih Terim bence arayışta. Galatasaray'ın savunmasındaki oyuncular çabuk değil. Çabuk oyuncular karşısında zorlanıyor.

Orta saha oyuncuları temaslı oyunu sevmiyor. Fatih Terim'in aklında 3'lü savunma var. Real Madrid maçında da 3'lü başladı. Bu biraz ihtiyaçtan kaynaklanmış bir seçim.

Güntekin Onay:

Nzonzi ne atlıyor, ne zıplıyor ne de savunma yapıyor. Bugün Nzonzi olmadan Galatasaray daha direkt oynadı. Büyük oyuncu ama top kazanma konusunda yeterli sertlikte değil. O bölgede oynayan oyuncunun daha sert olması gerekir.

Önder Özen:

Rakibe yakın oynamak, hızlı oynamak ve temaslı oyun. Galatasaray'da bu eksikti. Üç tane Pirlo'yu yan yana koyun. Olmaz. 3 tane Nzonzi... Olmaz! En az biri sert olacak. O zaman Nzonzi daha iyi oynar. Bugün Galatasaray'ı bu konuda daha derli toplu gördük. Lemina en iyi maçını oynadı. Adem önde presi başlattı. Emre'nin oynadığı her maç Nagatomo'ya da katkı yapar. Linnes, Mariano ve Nagatomo'yu tehdit edebilirdi olsaydı. Emre'nin kıpırdanmış olması ufak da olsa bir katkı y

Önder Özen:

Kana-Bıyık, Ömer Bayram'ı arkadan itti. Cüneyt Çakır iki oyuncunun çarpışması olarak değerlendirdi. Ceza sahası dışında olduğu için VAR devreye girmedi diye düşünüyorum. En azından ceza sahası dışından bir serbest vuruşla başlaması gerekirdi. Ömer Bayram'ın golünde çabanın sonucu var. Çabasının ödülünü aldı. Az oynayan Adem Büyük kafayla topu indiriyor, az oynayan Ömer Bayram golü atıyor.

Senin için hazırladığımız haberler