AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Flaş yorum: "Nkoudou'yu performans anlamında hiç beğenmedim ama..."

İlk Yayınlanma : 24 Ağu 2019 - 02:09 / Son Güncelleme : 23 Ağu 2019 - 23:31

Süper Lig'in ikinci haftasında Beşiktaş, Vodafone Park'ta Göztepe'yi 3-0 mağlup etti.

Karşılaşmanın ardından beIN Sports'ta mücadeleyi değerlendiren Metin Tekin ve Önder Özen gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Önder Özen'in değerlendirmelerinden Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Beşiktaş, Sivas'ta 0-0 iken iyi oynamadı. Bugün de öyleydi. Sivas'ta gerideyken de iyi değildi. Bugün öndeyken iyi oynadı. Beşiktaş taraftarı da yüksek tempoya eşlik etti. 1-0'dan sonra çok cesur bir Beşiktaş vardı. Çok ihtiyacı olan bir galibiyet aldı.

"Dünyanın en büyük takımları da zorlanır"

Beşiktaş'a karşı kimse 1-0 geride olmak istemez. Atmosfer değiştirmenin yolu golü erken bulmak. Dünyanın en iyi futbolcuları da 0-0 oynarken zorlanırlar. Sizi durdurmaya çalışan bir rakibiniz var. 0-0 devam ettiği sürece istedikleri olur. 0-0 giden her an sizin bir şeyler değiştirmeniz gerekir. En zoru da budur. Duygusu yükselmiş takımlarda işler çok daha farklı noktalara gidiyor. Beşiktaş bundan sonra 0-0'ı daha kısa oynamanın yollarına bakacaktır.

"Caner takımın en iyilerindendi"

Caner takımın en iyilerindendi. Usta teknik adamlar, eğer bir futbolcu kaliteliyse 1 maç kötü olduğu için onu geri çekmenin iyi olmayacağını iyi bilir. Caner de o oyunculardan bir tanesiydi.

Beşiktaş'ın iyi bir takım savunması yaptığını söyleyebiliriz. Eksikleri de vardı. Pas sayısı yüksek ama hatalı pas sayısı da yüksekti. Bu rtakibe otomatik olarak ben gidemiyorum sen gel mesajıdır. Abdullah Avcı işini şansa bırakan bir hoca değil.

Beşiktaş yönetiminin son yıllarda yaptığı en doğru transfer Nkoudou olabilir. Bireysel yeteneklerinin uygun olduğunu düşünüyorum. Kapanan rakiplere karşı avantaj sağlar. Yaşı da çok uygun. 4 yıl da kontratı var. Çok doğru bir transfer hamlesi yapıldığını düşünüyorum.

Quaresma hakkında...

Quaresma'nın iç saha maçları ile dış saha maçları arasında uçurumlar oluyor. Quaresma geçen hafta oynamayıp bu hafta oynasa ne kadar iyi başladı sezona diyebilirdik. Ancak futbolda dün yoktur. Beşiktaş, kendi geleceği ile Quaresma'nın geleceği hakkında kuvvetli bir bağ görüyorsa devam edebilir, aksi halde yolları ayırmalı.

Göztepe hakkında...

Quaresma, topu çok seviyor. Hep oynamak üzere transferlerini yaptı. Futbolu, kulüplerinden daha çok seven bir futbolcu. Bu oyuncuyu oturmaya ikna etmek kolay değil. Tamer hoca da takımın hafızasında iyi şeyler olmadığını söyledi. Bundan kurtulmak kolay değil. Göztepe'nin önde sorunu olduğu düşünülse de temelde öndeki oyuncuların sorunu değil diye düşünüyorum. Serdar, Deniz, Yasin ile kaleye gidebilirsin. Asıl sorun, savunmanın kenarlarından aldığı desteğe dikkat çekmek lazım.

Metin Tekin'in değerlendirmeleri ise şu şekilde:

0-0 skorken Beşiktaş zorlandı. Skor geldikçe tempolu oynayan bir Beşiktaş vardı. Bu galibiyet birçok şey için çok iyi oldu. Abdullah Avcı için de 3 puandan çok fazlası oldu bu galibiyet. Oyun çeker, seyirci iter. Oyunun çekmesi lazım. İlk 25 dakikadan sonra bocalayan bir takım vardı. 1 gol pozisayonu vererek maçı bitirdi bence bu önemliydi. İyileşen ve gelişen oyunda bunun olması bence önemli. Bu ne kadar planlı bunu ilerleyen dönemde göreceğiz.

Nkoudou'yu, performans anlamında hiç beğenmedim ama çok iyi şeyler yapabilir. Bitmiş bir oyuna girdi. Ancak yapabileceklerini gördüm. Beşiktaş'a faydalı olacaktır. Ruiz ise, stoperlerin patronu olmaya hazırlanıyor.

Quaresma, ikna edilirse hala çözüm üretebileceğini düşünüyorum. Abdullah hocanın ona ihtiyacı olabilir. Göztepe ise geçen sene çok zor kurtardı. Bu olumsuzluğu taşımamak çok zor.