39. Breeders’ Cup Dünya Şampiyonası Sona Erdi! Flavien Prat

06.11.2022 - 17:05 | Son Güncellenme: 06.11.2022 - 17:07

Dünyanın en önemli koşularından olan G1 Breeders’ Cup Classic’te Flightline jokeyi Flavien Prat idaresinde zafere uzanan isim oldu ve 6’da 6 yaptı...

AJANSSPOR-HABER

Dünyanın birçok ülkesinden başarılı safkanların bir araya geldiği ve bu yıl Keeneland Hipodromu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen 39. Breeders’ Cup festivali 4-5 Kasım’da düzenlenen koşularla birlikte tamamlandı.

Festivalin son gününde koşulan, kum pistte dünyanın en önemli koşularından olan G1 Breeders’ Cup Classic’te John Sadler’ın antrene ettiği Flightline (Tapit - Feathered / Indian Charlie) jokeyi Flavien Prat idaresinde zafere uzanan isim oldu ve 6’da 6 yaptı.

G1 Breeders’ Cup Classic’te bu yıl 3+ yaşlı 8 safkan start aldı. 2000 metre kum pistteki koşuda son viraja gelirken etkili atakları neticesinde kazanan Flightline’ın ardında ikinciliği Olympiad (Speightstown - Tokyo Time / Medaglia d’Oro) elde ederken Taiba (Gun Runner - Needmore Flattery / Flatter) üçüncü, bu yılın Kentucky Derby galibi Rick Strike (Keen Ice - Gold Strike / Smart Strike) ise dördüncü oldu.

12 boy farkla kazandı

2 yaşlı olarak start almayan ve 24 Nisan 2021 günü Santa Anita’da kariyerine 13 boy farkla kazanarak başlayan Flightline, ikinci startında Eylül ayında Del Mar’da start aldığı Şartlı koşuyu da 12 boy farkla kazandı. 3 yaşlılığının son yarışı olan G1 Malibu Stakes’e 26 Aralık günü Santa Anita’da katılan safkan, 11 boy farkla galibiyete uzanarak 3’te 3 yapmıştı.

Tarihi performans

Bu yıl ilk startı olan 11 Haziran günü Belmont Park’ta katıldığı G1 Metropolitan Handicap’ta bu kez 6 boy farkla birinciliğe uzanan Flightline, G1 Pacific Classic’te de tarihi bir performans sergiledi. 19 boy farkla kazandığı G1 Pacific Classic’in ardından G1 BC Classic zaferiyle birlikte 4. Grup 1 zaferini yine zorlanmadan hanesine yazdırdı. Böylece Flightline 6’da 6 ile namağlup unvanını korumuş oldu.

Senin için hazırladığımız haberler