AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Flavio konuştu: "İlk geldiğimde şaşkınlığa uğradım"

İlk Yayınlanma : 24 Ara 2020 - 15:58 / Son Güncelleme : 24 Ara 2020 - 16:21

Trabzonspor forması giyen Flavio, Galatasaray ile bu hafta sahalarında oynayacakları dev maç öncesinde konuştu. Neden çok kart gördüğünü anlatan Flavio, Abdulllah Avcı'nın takıma olan etkisi ve Galatasaray maçındaki hedefleri hakkında da değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor forması giyen Flavio basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Yeni takımı Trabzonspor'a adapte olmaya çalıştığını ve bu süreci geride bıraktığını anlatan Flavio, Abdullah Avcı'nın takıma olan etkisinden de bahsetti. Ayrıca futbolcu, Galatasaray ile oynayacakları maç hakkında da değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar...

Kırmızı kart açıklaması: Sıkıntılar çektim ama Türk futboluna uyum sağladım

Şu ana kadar 2 kez kırmızı kart gören Flavio, fazla kart görme nedenini şu sözlerle anlattı:

"İlk geldiğimde fauller konusunda şaşkınlığa uğradım. Burada daha çabuk kart gösterildiğini gördüm. Kırmızı kartlar sebebiyle sorunlar çektim. Ben de Türk futboluna uyum sağladığımı düşünüyorum. Size anlatılan şeyleri sahada tecrübe ediyorsunuz. Brezilya'da dinlenmek için daha fazla süre buluyorsunuz. Futbol burada daha fazla duygularla oynanıyor. Her maç daha iyi olacak. İlerleyen maçlarda daha iyi performans göstereceğim ve taraftarları mutlu edeceğim."

Bilal, Plaza ve Diabate'nin kadro dışı kalması

Trabzonspor'da 3 futbolcu kadro dışı bırakılmıştı. Flavio bu kararlar ilgili olarak, "Bu tip kararlar hep sürpriz kararlar. Kendileri bizim takım arkadaşlarımızdı. Kulübümüz böyle bir karar aldıysa saygı duymak ve işimizi çok daha iyi yapmak zorundayız. Kadro dışı kalan arkadaşlarımız için böyle bir karar alındıysa sebepleri var. Başarı dileklerimizi iletip yolumuza devam etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

"Abdullah Avcı bize gelir gelmez 'savunma' dedi"

Flavio, Trabzonspor'un teknik patronu Abdullah Avcı'nın kendilerine olan pozitif katkılarını da anlattı. Brezilyalı orta saha oyuncusu, "Hocamız geldiğinde gözlem ve fikirleriyle hazır gelmişti. Savunmada sıkıntı yaşandığını düşünüyordu. İyi savunma yaparsak maç kazanabileceğimizi anlattı. İyi savunma yapamadığımız için puanlar kazanamamıştık. Bize fikirlerini anlattı. Son 6 maçta çok az gol yiyen, başarılı bir takım olduk. Umuyorum sezon sonunda çok daha başarılı bir performans gösterebiliriz" açıklamasını yaptı.

"Oynamadığınızda da hazır olmak zorundasınız"

Öte yandan futbolcu, oynamadığında da kendisini fizik olarak hazır tutmak zorunda olduğuna dikkati çekti. Flavio, "Bu tip kararlar hocaların kararı. Bize düşen saygı duymak. Hiçbir oyuncunun kontratında her maç 11'de oynayacağı yazmıyor. Ben oynamadığımız zamanda da fırsatın bana geleceğini düşünerek çalıştım. O fırsat bana geldiğinde ben de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Genç oyuncular da böyle düşünmeli. Oynamadığınızda da her zaman hazır olmak zorundasızınız. Ben de açıkçası bunu yaptım" dedi.

"Taraftarlarımız bize destek vermeye devam etsin"

Koronavirüs sebebiyle maçlarda taraftarların yer alamamasına üzüldüğünü anımsatan Flavio, "Karmaşık bir durum var. İlk geldiğimde Marlon ile de konuştum. Brezilya'da taraftarların ateşli olduğundan bahsetmiştim. Trabzonspor taraftarlarından da bana bahsetmiştişlerdi. Salgın süreci devam ediyor. Taraftarlarımızın bize olan desteklerinden memnunuz. Bizler, onlar için elimizden geleni yapacağız. Onların desteğini hissederek en iyimizi vermeye çalışacağız" görüşünü savundu.

Galatasaray maçıyla ilgili değerlendirmesi

Trabzonspor'un sonuç olarak iyiye doğru gittiğini belirten futbolcu, Galatasaray maçı hakkında da şu ifadeleri kullandı:

"Çok önemli bir derbi olacak. Hocamızla birlikte rakip üzerine çalışıyoruz. Tehlikeli bir takım. Ama bizim neler yapacağımız önemli. Taraftarlarımız olmayacak belki ama biz büyük bir takımız. Bu önemli maçı kazanmaya çalışacağız."

"Değişim için zaman lazım, iyiye gidiyoruz"

Son olarak Flavio, bir takımın yeni bir sisteme adapte olması için zamana ihtiyacını olduğunu ifade etti. Trabzonspor'un bu sezonki transferi, "Futbolda değişim için zaman gerekir. Takımın ve hocanın birbirini anlaması için zaman lazım. Doğru yoldayız ve ilerliyoruz. Performans ve sonuç olarak iyi olacağız. Bence her maç üzerine koyarak gidiyoruz. Hocamızın istediği gibi oynamaya çalışıyoruz. Doğru yoldayız. Umarım sezon sonunda iyi bir yerde olabiliriz" diyerek sözlerini tamamladı.