AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Floyd Mayweather, George Floyd'un cenaze masraflarını karşılayacak

İlk Yayınlanma : 02 Haz 2020 - 15:08 / Son Güncelleme : 02 Haz 2020 - 15:10

ABD'nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde polis tarafından gözaltına alınırken öldürülen George Floyd'un cenaze masraflarını eski boksör Floyd Mayweather karşılayacak.

 

Mayweather'e ait şirketin yöneticisi Leonard Ellerbe, yaptığı açıklamada, 43 yaşındaki ABD'li eski boksörün George Floyd'un ailesiyle irtibata geçtiğini ve ailenin cenaze masraflarının karşılanması teklifini kabul ettiğini kaydetti.

 

Mayweather, 2011 yılında kanser nedeniyle 45 yaşında hayatını kaybeden eski rakibi Genaro Hernandez'in cenaze töreni için de devreye girmişti.

 

 

 

Mayweather Promotions'un CEO'su Leonar Ellerbe, ESPN'e yaptığı açıklamada, "Büyük ihtimalle bunu söylediğim için bana kızacak ama evet, Maywather kesinlikle cenaze masraflarını karşılıyor" dedi.

ABD'nin Minneapolis kentinde bir polis memurunun sokak ortasında George Floyd isimli siyah vatandaşı ensesine diziyle baskı uygulamak suretiyle boğarak öldürmesi ve başka memurların cinayete müdahale etmemesinin ardından Minnesota eyaletinde başlayan ve farklı şehirlere yayılan protestolar dün 7. gününde de devam etti. 140 şehirde meydana gelen eylemlerde en az 5 kişi hayatını kaybetti ve binlerce kişi gözaltına alındı.