Formula 1 için karar verildi! Resmi açıklama!

Spor organizasyonlarıyla ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Koronavirüs tehdidi sebebiyle Formula 1 takımları ortak bir bildiri yayınlamıştı. Pekiyi, Formula 1 yarışları iptal edildi mi? Nasıl bir karar verildi?
13 Mart 2020 09:53- Son Güncelleme - 13 Mart 2020 09:55
Google news abonelik

Koronavirüs tehdidi sebebiyle uluslararası spor organizasyonlarına iptal kararları gelmeye devam ediyor. Formula 1 yarışları ertelendi mi? Resmi açıklama geldi mi?

Formula 1 faaliyetleri iptal edildi

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) ve Avustralya Grand Prix Kurumu tarafından yapılan ortak açıklamada, "Formula 1 ve FIA, Avustralya Grand Prix Corporation'ın (AGPC) tam desteğiyle Avustralya Grand Prix'si için yapılacak tüm Formula 1 faaliyetlerinin iptal edilmesi kararını aldı.’’ ifadelerine yer verildi.

Paul Little açıklama yaptı

Öte yandan Melbourne’da düzenlediği basın toplantısında ani alınan karardan dolayı yarış hayranlarından özür dileyen Avustralya Grand Prix Corporation Başkanı Paul Little, "Sağlık ve güvenlik, takımlar, insanlar ve genel toplum için öncelikli olmak zorunda.’’ dedi.

Seyirci alınmayacağı açıklanmıştı

Kararın Victoria Eyalet Başbakanı Daniel Andrews’un, yaklaşık 100 bin kişinin takip etmesi beklenen Albert Park pistine ‘‘halk sağlığı sebebiyle’’ seyirci alınmayacağını açıklamasının hemen ardından alınması dikkati çekti.

Yarıştan çekilen takımlar vardı

Formula 1 takımlarından McLaren, bir çalışanında yeni tip koronavirüs tespit edilmesi üzerine dün yarıştan çekildiğini açıklamıştı.