AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Formula 1 İstanbul GP ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta?

İlk Yayınlanma : 29 Nis 2021 - 17:08 / Son Güncelleme : 29 Nis 2021 - 17:16

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) İstanbul'un takvime eklendiğini açıkladı. Peki, Formula 1 İstanbul GP ne zaman, hangi kanalda ve saat kaçta?

Formula 1 İstanbul GP ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta?

Türkiye'de Formula 1 yarışı düzenlenecek mi, düzenlenmeyecek mi tartışamalarına FIA son noktayı koydu. Kanada'nın takvimden çekilmesiyle beraber federasyon başkanı Jean Todt, İstanbul GP'nin takvime eklendiğini duyurdu. Peki, Formula 1 İstanbul GP ne zaman, hangi kanalda ve saat kaçta yayınlanacak? F1 İstanbul GP 2021'in tarihleri belli oldu mu?

Formula 1 İstanbul GP ne zaman, hangi kanalda ve saat kaçta?

Sezonun merakla beklenen yarışlarından, Formula 1 İstanbul GP 11-13 Haziran tarihleri arasında S Sport 2 kanalında naklen yayınlanacak. F1 İstanbul GP 2021 13 Haziran Pazar günü saat 18:00'de S Sport 2 ve S Sport Plus canlı takip edilebilecek. 

 

 

Kanada Grand Prix'si yine iptal edildi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle geçen sezon iptal edilen Kanada Grand Prix'si, bu yılda tekrardan iptal edildi. Formula 1 yönetimi ise 6 Haziran'da Bakü'de düzenlenecek olan Grand Prix sonrası en uygun adayın Türkiye olmasında karar kıldı.

Formula 1 yönetiminden yapılan açıklamada 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park'la anlaştığını açıkladı.

Formula 1 İstanbul GP 2021 seyircili mi olacak?

Geçen sezon 9 yıl aradan sonra Türkiye'ye dönüş yapan ve koronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz düzenlenen Türkiye Grand Prix, bu sezonda seyircili olup olmayacağı, pandeminin seyrine göre belirlenecek.

Konuyla ilgili İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, şu ifadeleri kullandı: "Halkımızın ve misafirlerimizin bu heyecana ortak olmasını çok istiyoruz. Devletimizin aldığı pandemi önlemleri sayesinde en kısa sürede biletleri satışa çıkarmayı planlıyoruz"

2020 Türkiye GP, sezonun en iyi yarışı seçildi

Formula 1'de 2020 sezonunun en iyi yarışı, Mercedes'in Büyük Britanyalı sürücüsü Lewis Hamilton'ın şampiyonluğu garantilediği Türkiye Grand Prix'si seçildi.

F1'de 2020 sezonunun en iyi 5 yarışı 

  • Türkiye Grand Prix
  • İtalya Grand Prix 
  • Sakhir Grand Prix
  • Avusturya Grand Prix
  • Toskana Grand Prix