Formula 1 Türkiye'ye geri mi dönüyor? FIA Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüştü...

Furkan Sönmez
04.03.2024 - 18:44 | Son Güncellenme: 04.03.2024 - 19:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FIA Başkanı Mohammed Bin Sulayem ile görüşme gerçekleştirdi. Türkiye Grand Prix, yeniden Formula 1 takviminde yer alacak mı?

Formula 1 Türkiye'ye geri mi dönüyor? FIA Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüştü...

AJANSSPOR HABER

FIA Başkanı Mohammed Bin Sulayem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yapan Bin Sulayem, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı ve TOSFED Genel Sekreteri Serhan Acar ile de görüşme gerçekleştirdi.

Formula 1 Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Görüşme detaylarıyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Formula 1 taraftarlarının aklına ise 2026 yılındaki takvimde boşluk olması nedeniyle akıllarak Formula 1'in yeniden Türkiye'ye geri geleceği düşünüldü. Uzun vadede geri gelmeyeceğini düşünen kesimler bile şu anda gözünü 2026'ya çevirmiş durumda.

"2026'da Formula 1 ile sözleşmesi bitecek 7 ülke var"

TOSFED Başkanı Üçlertoprağı, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında Formula 1'in yeniden Türkiye'ye geri dönebileceğini ifade etti. "2026'da Formula 1 ile sözleşmesi bitecek 7 tane ülke var" diyen Üçlertoprağı, şu anda Türkiye'de Formula 1 düzenlenememesinin maddi nedenleri kadar 2021'deki yarışta gerçekleşen sorunların da olduğunu söylerken Formula 1 ihalesine girecek yeni bir firma olması halinde gerekli "Lobi" desteğini sağlayacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kritik görüşme

TOSFED Başkanı Üçlertoprağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve FIA Başkanı Mohammed Bin Sulayem ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında "2026'da Formula 1'le sözleşmesi bitecek 7 ülke var. Eğer ortaya bir irade konulursa, 2026'da Formula 1 ülkemize dönebilir. Ülkemizde çok nitelikli bir Formula 1 seyirci kitlesi, çok uzman arkadaşlar, çok ciddi F1 sosyal medya hesapları var. F1'in Türkiye'ye dönmesi için gayri resmi bazı görüştürmeler gerçekleştirdik" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler