AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Formula 1 yönetimi, Türkiye Grand Prix kararını açıklıyor

İlk Yayınlanma : 12 May 2021 - 14:24 / Son Güncelleme : 12 May 2021 - 14:30

Formula 1, Türkiye Grand Prix'sinin gerçekleşip gerçekleşemeyeceği yönünde nihai kararını açıklamaya hazırlanıyor

Formula 1 yönetimi, Türkiye Grand Prix kararını açıklıyor

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Formula 1 yönetimi, İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeye almasının ardından iptal olabileceği konuşulan Türkiye Grand Prix'siyle ilgili cuma günü açıklama yapacak.

Formula 1 Türkiye GP iptal mı olacak?

İngiltere hükümetinin Türkiye’yi yüksek riskli ilan etmesi dolayısıyla zorunlu kıldığı 10 günlük karantina süreci, Türkiye GP sonrası gerçekleştirecek yarışı aksatabilir düşüncesini ortaya çıkardı. Merkezi İngiltere'de bulunan McLaren, Aston Martin, Alpine, Red Bull Racing, Mercedes-AMG ve Williams F1 takımları ise Türkiye'den İngiltere'ye dönüşte 10 günlük karantina sürecine sıcak bakmıyor.

Azerbaycan, Türkiye ile yarış tarihlerini takas etmeyi reddetti

Konuyla ilgili alternatif çözümler üretmeye çalışan F1 yetkilileri ise, 10 günlük karantina engelini kaldırmak için 6 Haziran'daki Azerbeycan GP ile Türkiye'nin yer değiştirmesini teklif etti. Ancak Motorsport'un haberine göre Azerbaycanlı yetkililer, bu karar için 12 Haziran'da oynanacak UEFA Euro 2020 maçını sebep göstererek, reddetti.

Yayıncı kuruluş S Sport, açıklama yaptı

Formula 1'in Türkiye'deki yayıncı kuruluşu S Sport, 11-13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye yarışının iptal edildiğini açıkladı.

Öte yandan konuyla ilgili Movistar F1 muhabiri Noemi de Miguel'de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2021 Türkiye GP'nin iptal edildiğini ve 2021 sezonunun 22 yarışla yapılacağı ifade etti.