AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hamilton, Mercedes F1 Takımı ile bir yıllık sözleşme imzaladı

İlk Yayınlanma : 08 Şub 2021 - 14:48 / Son Güncelleme : 08 Şub 2021 - 15:38

Formula 1 haberleri... Formula 1 takımlarından Mercedes, Büyük Britanyalı sürücüleri Lewis Hamilton'ın 2021'de de aralarında olacağını açıkladı. İşte detaylar...

Hamilton, Mercedes F1 Takımı ile bir yıllık sözleşme imzaladı

AJANSSPOR-HABER

Formula 1 takımlarından Mercedes, Büyük Britanyalı sürücüleri Lewis Hamilton'ın 2021'de de aralarında olacağını açıkladı.

Son 7 yılın pilotlar ve takımlar şampiyonu Mercedes ile sözleşmesi 2020 sezonu sonunda biten Hamilton arasındaki görüşmeler olumlu sonuçlandı.

Takımdan yapılan açıklamada, 36 yaşındaki pilotla bir yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Büyük Britanyalı pilot Hamilton "Motor sporlarını gelecek nesiller için daha çeşitli hale getirmeye başladığımız bu yolculuğa devam etmekte hâlâ kararlıyım. Bu sorunu çözmek adına, çağrımı desteklediği için Mercedes'e minnettarım. Sporda çeşitlilik ve kapsayıcılığa adanmış bir vakıf başlatarak bu yıl bu çabayı sürdürdüğümüz için gurur duyuyorum. Birlikte inşa edebileceğimiz her şeyden ilham alıyorum ve Mart ayında piste geri dönmek için sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.

F1'deki ilk şampiyonluğunu, McLaren adına yarıştığı 2008'de kazanan Hamilton, 2013'te transfer olduğu Mercedes'te 74 yarış birinciliği ve 6 şampiyonluk elde etti.