Max Verstappen: "RB20, RB19'dan daha iyi bir araç"

Furkan Sönmez
23.02.2024 - 16:41 | Son Güncellenme: 23.02.2024 - 17:00

Formula 1'in son üç sezonunda şampiyon olan ve geçen sezon 22 yarışın 19'unu kazanan Red Bull pilotu Max Verstappen, konu hakkında yorumlarda bulundu. Detaylar.

Max Verstappen: "RB20, RB19'dan daha iyi bir araç"

AJANSSPOR HABER

Formula 1'deki son üç sezonda pilotlar sıralamasında dünya şampiyonluğuna ulaşan Max Verstappen, takımı Red Bull'un bu sezonki araçlarını çok iyi yaptığını ve geçen sezonki dominasyonun mimarı olan RB19'dan daha iyi bir araç olduğunu Autosport'a açıkladı. İlk başta yeni sezon araçlarının çizimine bakan Verstappen, "Dürüst olmak gerekirse, o zamanlar bununla çok fazla ilgilenmiyordum. Çizimlere baktım ve 'Güzel görünüyor' diye düşündüm. Ama dürüst olmak gerekirse o sırada daha çok yaklaşan tatili düşünüyordum" cevabını verdi.

"Takımla ilgili en çok hoşuma giden şey..."

Hollandalı pilot, takımının konsepti değiştirerek sınırları zorlamalarının hoşuna gittiğini söyledi. 26 yaşındaki 3 kez dünya şampiyonluğu bulunan başarılı Formula 1 pilot, "Sonuçta aracın nasıl göründüğü de önemli değil. Ancak takımla ilgili en çok hoşuma giden şey muhafazakar olmamaları ve konspti değiştirerek sınırları yeniden zorlamaları" dedi.

"RB20, RB19'dan daha iyi bir araç"

Geçen sene 22 yarışın 21'ini Red Bull takımı kazandı. Tek firelerini Singapur Grand Prix'sinde Ferrari takımının pilotu Carlos Sainz'a veren Boğalar, bu yıl Formula 1 tarihinin en uzun sezonunda aynı dominasyona devam etmek istiyor. Max Verstappen, bu sezonki araç ile ilgili şu yorumu yaptı: "Bence teknik ekinimiz otomobilin şu anki görünümünde daha fazla potansiyel görüyor ve elimizdekine kıyasla bu yönü geliştiriyor. RB20, RB19'dan daha iyi bir araç. Ekip tutucu davranmadı ve harika bir iş çıkardı."

Max Verstappen'in 2023 karnesi

2023 Formula 1 sezonunda 3. kez dünya şampiyonu oldu. 22 yarışın 19'unda damalı bayrağı en önde gören Hollandalı pilot, Sebastian Vettel'in 53 yarış zaferini geçerek Formula 1 tarihinin en çok yarış kazanan 3. pilotu oldu. Verstappen, 54 yarış zaferiyle Vettel'i geçerken önünde ise sadece 2 efsane kaldı. Biri 103 yarış zaferli Lewis Hamilton, diğeri ise 91 yarış zaferi bulunan Michael Schumacher. 2023 sezonunda topladığı 575 puanla en çok puan toplayan pilot olmayı da başaran 26 yaşındaki yıldız pilot, bu sene 4. şampiyonluğu için gridde yer alacak. 

Senin için hazırladığımız haberler