Formula 1'de Mercedes şampiyonluğunu ilan edebilecek mi?

Son dakika Formula 1 haberleri...Mercedes takımı, altı şampiyonluğu bulunan Ferrari'nin rekorunu geçebilecek mi, son durum ne? Peki Emilia-Romagna Grand Prix'i ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda olacak? İşte detaylar...
31 Ekim 2020 10:42- Son Güncelleme - 31 Ekim 2020 10:43
Google news abonelik
Formula 1'de Mercedes şampiyonluğunu ilan edebilecek mi?

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

2020 Formula 1 Dünya Şampiyonası devam ederken, 435 puan ile birinci sırada bulunan Mercedes, yarın yapılacak olan Emilia-Romagna Grand Prix'inde 2020 takımlar şampiyonluğunu ilan edebilir.

Ferrari'yi geçebilecek mi?

Formula 1'de 6 şampiyonluğu bulunan Ferrari takımı, yarın yapılacak olan Emilia-Romagna Grand Prix'nde tahtını Mercedes takımına devredebilir.

Geçen yıl ne olmuştu?

Mercedes takımı, 2019 Formula 1'de pilotlar ve takımlar şampiyonluğunu kazanarak art arda 6 defa iki şampiyonluğu birden kazanan ilk takım olmuştu.
Kazanılan bu şampiyonlukla Mercedes takımı, Ferrari'nin rekoruna ortak olmuş ve şampiyonluk sayılarını eşitlemişti.

Mercedes'in başarısının sırrı

Formula 1'de Mercedes rüzgârı esmeye devam ederken, motor severler, Mercedes'in başarısını araştırıyor.

2020 Formula 1 sezonunun kış döneminde büyük ölçüde Mercedes'in ‘DAS’ adını verdiği sistem konuşuldu. DAS sistemi, tekerleklerin iç ve dış kısımlarının farklı açılanmasını sağlayan Ackerman prensibiyle ilişkili bir sistem olarak biliniyor. Bu sistem; tekerlek açısında değişiklik yapmak, lastiğin farklı bir yol takip etmesini ya da kayma açısını iyileştirmeyi sağlıyor. Bu sayede aracın kontrolü iyileştirilirken, aynı zamanda lastiklerin performansı ve ömrü de iyileştirilmiş oluyor.

Lewis Hamilton etkisi

Mercedes pilotu Lewis Hamilton, Eifel Grand Prix'sini kazanarak, tüm zamanların en çok şampiyon olan pilotu Michael Schumacher'i geçmiş ve Formula 1'de 92. şampiyonluğunu ilan etmişti.Toplam 6 kez dünya şampiyonluğu kazanan Lewis Hamilton, 2008’de kazandığı ilk şampiyonluğun ardından daha önce Fernando Alonso’ya ait olan ‘Tarihin en genç F1 Şampiyonu’ unvanını da ele geçirdi. Ayrıca bir F1 takımıyla sözleşme imzalayan en genç pilot olmasıyla da biliniyor.

Hamilton, Formula 1’deki tek siyahi sürücü olarak ‘Black Lives Matter’ protestolarını desteklediğini açıklamış ve tüm F1 camiasını bu konuda duyarlı olmaya davet etmişti.

Formula 1'de yarış ne zaman?

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecan İtalya'da yaşanacak. Sezonun 13. yarışı, İtalya'nın İmola kentinde bulunan Emilia-Romagna Grand Prix'nde gerçekleştirilecek. Yarışın sıralama turları bugün TSİ 16.00'da, yarış ise 1 Kasım Pazar günü TSİ 15.10'da başlayacak.

Yarışlar, S Sport ekranlarından ve S Sport Plus uygulaması üzerinden canlı olarak izleyiciyle buluşacak.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.