Formula 1'den koronavirüs için yeni açıklama!

En çok ilgi gören spor organizasyonlarından biri olan Formula 1 de koronavirüs salgınından etkilenmişti. Erteleme sonrası yeni bir karar açıklandı. Formula 1'de 2020 sezonu ne zaman başlayacak? İşte yanıtı...
17 Mart 2020 13:24- Son Güncelleme - 17 Mart 2020 13:27
Google news abonelik

Dünyanın ana gündemi olan koronavirüs salgını, Formula 1'i de etkilemişti. Formula 1, mevcut risk sebebiyle birçok GP'nin ertelendiğini ifade etmişti. Pekiyi, Formula 1'de sezon ne zaman devam edecek? Takvim belli mi? Resmi açıklama geldi.

Formula 1'de yarışlar ertelenmişti

Koronavirüs nedeniyle sezonun ilk yarışı Avustralya Grand Prix'si iptal edilirken, 22 Mart'taki Bahreyn, 5 Nisan'daki Vietnam ve 19 Nisan'daki Çin etapları ertelenmişti.

Formula 1'den resmi açıklama geldi

Formula 1'den beklenen açıklama geldi. 2020 sezonunun başlamasıyla ilgili soru işaretlerine yanıt olarak yapılan açıklamada sağlık koşullarının elverişli olması geerktiğine dikkat çekti.

2020 sezonu ne zaman başlayacak?

Resmi açıklamada, "2020 sezonunu, sağlık koşulları güvenli hale gelince başlatmayı planlıyoruz. Önümüzdeki birkaç ayda nasıl ilerleyeceğimiz hakkında, uzmanlarla ve yetkililerle günlük olarak iletişim kuruyoruz" ifadelerine yer verildi. (AJANSSPOR DIŞ HABER)