Işıtan Gün, Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup'lu Fortuna Sittard Yardım Maçı Düzenliyor

Akın Ungan
09.02.2023 - 17:14 | Son Güncellenme: 09.02.2023 - 17:32

Işıtan Gün'ün başkanlığını yaptığı, Burak Yılmaz, Oğuzhan Özyakup ve Doğan Erdoğan'ın oynadığı Fortuna Sittard depremzedeler için yardım maçı düzenleyecek.

Işıtan Gün, Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup'lu Fortuna Sittard Yardım Maçı Düzenliyor

AJANSSPOR HABER

6 Şubat günü meydana gelen Kahramanmara merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, büyük bir yıkıma yol açtı. Toplam 10 ile etki eden feci afetin ardından birçok vatandaş enkaz altında kaldı. Türkiye tek yürek olarak bölge için yardım kampanyaları başlattı. Avrupa'dan da yardım kampanyalarına destek geldi.

Fortuna Sittard yardım maçı düzenliyor

Işıtan Gün'ün başkanlığını yaptığı, Oğuzhan Özyakup, Burak Yılmaz ve Doğan Erdoğan'ın formasını giydiği Hollanda Ligi ekibi Fortuna Sittard, Türkiye için yardım maçı düzenleyecek. Müsabakadan elde edilecek olan tüm gelir, deprem bölgesine bağışlanacak.

"Büyük bir takımla yardım maçı düzenlemeyi istiyoruz"

Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, "Önümüzdeki bir maçın gelirini depremzedeler için bağışlamayı planlanıyoruz. Bununla birlikte milli maç arasında büyük bir takımla yardım maçı düzenlemeyi istiyoruz. Bu Bundesliga veya Belçika olabilir" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'ın yeni transferi Zaniolo'dan destek çağrısı
Habere Git

"Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup toplantılar yapıyor yardımlar için"

Sözlerine devam eden Gün, "Yaklaşık 60 bin kişinin izleyeceği bir maç için görüşmelerimiz sürüyor. Bu dev maçın gelirini ise Türkiye'deki depremzedelerimize göndereceğiz. Bir yandan Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup toplantılar yapıyor yardımlar için. Elimizden geleni yapacağız" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler