AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Francesco Farioli: Fatih Terim'e çok büyük bir saygım var

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 30 Oca 2022 - 17:16 / Son Güncelleme : 30 Oca 2022 - 17:57

Alanyaspor Teknik Direktörü Francesco Farioli, verdiği röportajda "Spalletti ile görüştüğümde onun Fatih Terim'e karşı olan sevgisini hissettim" dedi

Alanyaspor Teknik Direktörü Francesco Farioli TIVIBU Spor'a verdiği röportajda "Spalletti ile görüştüğümde onun Fatih Terim'e karşı olan sevgisini hissettim" dedi. Farioli'nin sözlerinden satırbaşları şöyle: 

Fatih hocaya çok büyük bir saygım var

Farioli "Fatih Terim önemli işler başardı, özellikle Avrupa'da grubunu alt üst ettiler. Fatih hocaya çok büyük bir saygım var. Spalletti ile görüştüğümde onun Fatih Terim'e karşı olan sevgisini hissettim. Hocaya karşı herkesin büyük saygı göstermesi lazım. Herkesten farklı katkılar alırsınız. Bazen farklı bir antrenörden farklı tecrübeyi edinebilirsiniz. Taktik, tekniğin ötesinde. Fatih Terim'in saha kenarındaki duruşu, tutkusu ve kazanma isteği bir teknik direktörün sahip olması gereken unsurlardan biri.

Türkiye Ligi en iyi 10 lige girer

Bence Türkiye Ligi, dünyanın en iyi 10 ligi arasında gösterilebilir. Göze hoş gelen ve topa sahip olunan bir oyun oynamak istiyoruz. Tamamen topun sizde kalmasına dayalı bir futbol şekli. Herkesin her takımda oynatabileceği bir düzen.

Farioli'i korkutan stadyum

En sevdiği şehir: Barcelona

En korkutucu stadyum: San Siro Stadyumu

Türkiye'de en çok hoşuna giden şey: İnsanlar

Pizza mı lahmacun mu: Buna İtalyan Pizzası demem lazım