Eintracht Frankfurt Barış Alper'i, Bayer Leverkusen Ferdi Kadıoğlu'nu istiyor

İsa Kethüda
30.04.2024 - 14:24 | Son Güncellenme: 30.04.2024 - 14:39

Bir önceki dönem A Milli Takım'da görev yapan teknik direktör Kenan Koçak, Eintracht Frankfurt'un Barış Alper Yılmaz'ı transfer etmek istediğini söyledi. Koçak, Bayer Leverkusen'in de Ferdi Kadıoğlu'nu sorduğunu açıkladı.

Eintracht Frankfurt Barış Alper'i, Bayer Leverkusen Ferdi Kadıoğlu'nu istiyor

AJANSSPOR-HABER

Bir önceki dönem A Milli Takım'da görev yapan teknik direktör Kenan Koçak, Eintracht Frankfurt'un Galatasaraylı Barış Alper Yılmaz'ı transfer etmek istediğini söyledi. 

"Arda Güler'in sabırlı olması gerek"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Koçak, "Arda Güler oynadıkça daha iyi olabilecek bir futbolcu, ancak sabır kelimesini ön plana çıkarmak gerekir. Bahsettiğimiz kulüp Real Madrid, dünyanın en büyük kulübü. Bizim en yetenekli oyuncumuz oraya gitti, ama hiçbirimiz de Arda Güler'in orada her hafta oynayacağı yönünde bir beklentisi olmaması gerekir. Sabırlı olmak gerekir. 

"Arda, Türkiye'yi üst düzeyde temsil edecek"

Arda'yı tanıyorum. Sabırlı bir insan. Mental olarak çok güçlü. Karakteri çok güçlü. Ancelotti'nin yönetiminde çalışıyor olması kendisi için büyük avantaj. Bence ileriki yıllarda Arda, Türkiye'yi üst düzeyde temsil edecek. Arda Güler gelecek sezon 11'de oynasa benim için sürpriz olmaz ama Real Madrid'in kadro yapılanmasının nasıl olacağını bilemiyoruz. 

İlgini Çekebilir
Endrick'in yerine Galatasaraylı yıldız!
Habere Git

"Arda Güler, Real Madrid'in değişmez futbolcusu olacak"

Ancak biz hepimiz, futbol adamları ve medya Arda Güler'i korumamız gerekir. Orası Real Madrid, orada olmak bile büyük bir başarı. Arda Güler'in güncel çalışmalarını takip etmek gerekir. Gelecek sezon mu olur, sonrasında mı bilmiyorum, ama ileriki yıllarda Arda Güler, Real Madrid'in değişmez futbolcusu olacak" dedi. 

"Barış Alper Yılmaz hangi pozisyon olursa olsun oynuyor"

Galatasaray'ın joker oyuncusu Barış Alper Yılmaz'ın inanılmaz bir gelişim gösterdiğini belirten Kenan Koçak, "Çok karakterli düzgün bir çocuk. Milli takımda eksiğimiz olan mevkiilerde onu oynattık. Orijinal mevkii olmamasına rağmen camla başla mücadele etti. En önemli özelliği yürekten futbol oynaması. Severek futbol oynuyor. Kafasına takmıyor, hangi pozisyon olursa olsun oynuyor, elinden geleni yapıyor. 

"Eintracht Frankfurt, Barış Alper Yılmaz'ı istiyor"

Barış'ın bazı Alman kulüplerinin takibinde olduğunu biliyorum. Eintracht Frankfurt, Barış Alper Yılmaz'ı istiyor; çünkü Frankfurt'un oyun stiline ve anlayışına yakın bir oyuncu... Hücum futboluna çok uygun bir futbolcu. Bu patlayıcı özelliğini koruduğu sürece, sadece Alman kulüpleri değil, Avrupa'nın diğer büyük liglerinde de oynayacaktır. Fark yaratan bir futbolcu'' şeklinde konuştu. 

İlgini Çekebilir
Dursun Özbek’in listesi belli oldu! Erden Timur, Abdürrahim Albayrak...
Habere Git

Xabi Alonso'nun takımı bana Ferdi Kadıoğlu'nu sordu

Kenan Koçak, Xabi Alonso ile Bundesliga şampiyonu olan Bayer Leverkusen'in Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu'nun transferiyle ilgilendiğini söyledi:

"Alma kulüpleri çok organize çalışırlar. Transferini düşündükleri futbolcularla ilgili çok iyi araştırma yaparlar. Bayer Leverkusen beni aradı Ferdi Kadıoğlu'nu sordu. 'Alabilirseniz tebrik ederim. Ferdi Kadıoğlu, Leverkusen'de oynayabilecek bir oyuncu' dedim."

Senin için hazırladığımız haberler