Bordeaux 3. Lige Düşmeyecek! Fransa Futbol Federasyonu İtirazı Kabul Etti

Akın Ungan
27.07.2022 - 15:30 | Son Güncellenme: 27.07.2022 - 15:45

Fransız futbolunun dev takımı Bordeaux, Ligue 2'de kaldı. 3. Lige düşmesi gündemde olan kulübün son itirazı Fransa Futbol Federasyonu tarafından kabul edildi.

Bir süredir alt lige düşürülmesi gündemde olan Bordeaux’da büyük bir gelişme yaşandı. Fransız devinin son itirazı, Fransa Futbol Federasyonu tarafından kabul edildi.

Geçen sezonu son sırada bitirdi

Geçtiğimiz sezonu Ligue 1'in son sırasında tamamlayan Bordeaux, küme düşmüştü. Ekonomik krizin içinde olan dev kulübün, mali yükümlülüklerini yerine getiremediği için bir alt lige daha düşürülmesi gündeme geldi.

Önce 3. Lig'e düşürüldü

Fransa Futbol Federasyonu, ekonomik olarak yükümlülüklerini yerine getiremediği bildirilen Bordeaux'nun 3. Lige düşürüldüğünü açıkladı.

Sonra itiraz kabul edildi

Bordeaux'nun 3. Lig'e düşürülmesinin ardından kulüp sahiplerinin yaptığı itiraz görüşüldü. Tasfiye ve 5. kategoride mücadele etmeyle burun buruna kalan Bordeaux, yapılan itirazın kabul edilmesi rahat nefes aldı. 3. Lig'e düşürülme kararının ortadan kalmasıyla Bordeaux, Ligue 2'de kaldı.

6 şampiyonluk kazandı

Fransız futbolunun dev kulüplerinden olan Bordeaux, şimdiye kadar  6 kez Ligue 1 şampiyonluğu kazanma başarısı gösterdi. 1995-96 sezonunda UEFA Intertoto Kupası'nı kazanıp UEFA Kupası'nda elemelere kalmış ve daha sonra final oynamış; ancak Bayern Münih'e 2-0 ve 3-1 yenilerek bu kupayı müzesine götürememişti.

Senin için hazırladığımız haberler