Frey Fenerbahçe'ye geri dönecek mi? İşte açıklaması...

24 Nisan 2020 20:27- Son Güncelleme - 24 Nisan 2020 20:35
Google news abonelik
Bonservisi Fenerbahçe'de olan ve Nürnberg'e kiralanan Micheal Frey'le ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. 25 yaşındaki futbolcuyu 3 milyon euroluk satın alma opsiyonuyla Almanya 2. Bundesliga ekibine kiralanmıştı ve Fenerbahçe'ye dönüp dönmeyeceği kesinlik kazanmamıştı. Alman basınına röportaj veren İsviçreli futbolcu transfer durumuyla ilgili gelen soruya cevap verdi.

Fenerbahçe'ye büyük umutlarla transfer edilen fakat beklenen performansı gösteremeyen ve forma şansı bulamayn Frey, Alman ekiplerinden Nürnberg'e kiralık olarak trasfer oldu. 

Kiralık sözleşmesi 30 Haziran 2020'de sona erecek olan Michael Frey, hem transfer durumuyla hem de corona virüsü pandemisiyle ilgili Bild'e röportaj verdi.

Soru: "Bir aydan daha uzun süredir evdesin. Kulübün 2 haftadır küçük gruplar halinde ve belli kısıtlamalarla takım antrenmanları düzneleniyor. Bazı açılardan normale dönmek nasıl hissettiriyor?"

Frey: ''Muhteşem bir his gerçekten. Çime ayak basmak beni çok mutlu etti. Dört duvar arasında ve kendi başına çalışmak, pek antrenman sayılmazdı doğrusu.''

Soru: "Antrenman yaparken takım arkadaşından en az 1.5 metre uzak durmak nasıl bir duygu?"

Frey: ''Tekrar ikili mücadeleler başladığı zaman gerçekten mutlu olacağım. Ancak, koyulan kurallara saygı duyuyoruz. Sorumluluklarımızı bilerek hareket ediyoruz.''

Soru: "Bundesliga'da seyircisiz maçlar planlanıyor. Duygusal bir futbolcu olarak, seyircisiz oynamak seni nasıl etkileyecek?"

Frey: ''Sezonun devamına hazır olmak için fazlaca zamanımız mevcut. Ancak taraftarları, tezahüratları, duyguları çok özledim. Tekrar futbol başladığında ve tribünlerin boş olduğunu görünce içim burkulacak.''

''Gelecek planın nedir?''

''Gelecek planın nedir?''

Bild muhabiri Marco Werzinger'den gelen, "Kulübün, 3 milyon euro satın alma opsiyonunu kullanarak seni Fenerbahçe'den alacaktı. Ancak, corona virüsü salgını sonrası tüm kulüpler finansal açıdan zorluk yaşıyor. Bu konuda seninle konuştular mı, geleceğin ne olacak? " şeklinde gelen soruya Frey, "Bu sezonu saymazsak, Fenerbahçe ile 2 sezonluk daha sözleşmem var. Ben her gün çılgınlar gibi çalışıyorum ve futbolun başlayacağı güne hazır olarak girmeyi istiyorum. Şu anda dünyada çok büyük problemler var. Bir futbolcunun geleceğinden çok daha önemli şeyler oluyor. O yüzden henüz bu konuları konuşma fırsatı olmadı." cevabını verdi.