• Diğerleri

Fulden Gökalp'ın hedefi olimpiyatlar

Konya'da yapılan Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda kadınlar 57 kiloda altın madalya kazanan 20 yaşındaki sporcu Fulden Gökalp, 2020 yılında Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak olimpiyatlarda mücadele etmek istiyor.
2 Aralık 2015 14:43- Son Güncelleme - 2 Aralık 2015 14:43
Google news abonelik
Fulden Gökalp'ın hedefi olimpiyatlar

Bursa'da Osmangazi Belediyespor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gökalp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, altın madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Konya'daki turnuvada kulübünü ve Bursa'yı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirten Gökalp, "2016 için geç ama hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda kulübümü, Bursa'yı ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Bundan sonraki hedefim, Avrupa, Dünya Şampiyonalarında ve olimpiyatlarda madalya kazanmak" dedi.

Fulden Gökalp'in antrenörü Mücahit Altıner ise sporcusunun üniversite eğitimi nedeniyle Türkiye Şampiyonası'na istedikleri gibi hazırlanamamasına rağmen iyi bir performans sergilediğini anlattı.

Turnuvada 57 kiloda 50 sporcunun mücadele ettiğini, Fulden Gökalp'in 6 rakibini yenerek altın madalyaya ulaştığını dile getiren Altıner, "Fulden, üniversite eğitiminden dolayı 1-2 yıldır üst düzey antrenman yapamıyor. Daha iyi çalışabilseydik önümüzdeki yıl Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde yapılacak olimpiyatlara katılabilirdik. Şimdiki hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyatları" diye konuştu.

Altıner, kulübe ve sporculara desteklerinden dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür etti.

Biri trivela mı dedi? İşte o mükemmel gol!