Premier Lig Hakemleri Takımlarla Antrenmana Çıkacak

Akın Ungan
29.03.2022 - 16:57 | Son Güncellenme: 29.03.2022 - 17:15

Mancesehester United Teknik Direktörü Ralf Rangnick, hakemlerin, Premier Lig takımları ile birlikte antrenmana çıkmasını teklif etti. İşte detaylar...

Premier Lig devlerinden Manchester United'ın geçici teknik direktörü Ralf Rangnick, daha önce görülmemiş bir teklif sundu. Rangnick, bu sezon eleştiri oklarının yöneldiği Premier Lig hakemlerinin, takımlarla birlikte antrenmanlara katılmasını önderdi.

Taraflar arasındaki ilişki artacak

Manchester United teknik direktörü Ralf Rangnick, önerdiği teklifin gerekesi olarak ise hakemler ile takımların arasındaki ilişkinin zayıflığını gösterdi. Birlikte çalışmalar yapılması durumunda, oyuncular ve teknik ekip ile hakemlerin arasındaki ilişkinin artacağını kaydetti.

Teklif inceleniyor

İngiliz basınında yer alan haberlere göre Profesyonel Maç Görevlileri (PGMOL), Ralf Rangnick'in teklifini inceliyor. Henüz detayların netleşmediği belirtilirken, taslak üzerinde çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Geç kalkan bayraklar

Tüm dünya futbolu gibi, İngilizler de yardımcı hakemlerin ofsayt için pozisyon sonunu beklenmesini tartışıyor. VAR ile birlikte gelen bu yeni kuralın oyunun akışını bozduğu ve Premier Lig'i yavaşlattığı düşünülüyor. Premier Lig teknik direktörleri, bariz ofsaytlar için yan hakemlerin pozisyonun sonlanmasını beklememesini istedi.

VAR için özel hakem

İngiltere futbolu, VAR için özel eğitimli hakemlerin görev almasını düşünüyor. Böylece VAR hakemlerinin sorgulandığı ve tartışmalara  yol açtığı futbol ortamı ortadan kalkacak. Sadece bu görev için yoğun eğitim almış olan hakemin hata olasılığı düşecek. VAR hakemleri, diğer hakemlerden ayrılarak, başka bir göreve atanamayacak.

Maç sonunda normale dönüş

Norwich teknik direktörü Dean Smith ve Everton'dan Frank Lampard, eskisi gibi maçtan yarım saat sonra hakemlerle görüşerek, mücadele esnasında yaşanan pozisyonları tartışılmasını talep etti. Bu görüşme, koronavirüs nedeniyle engellenmişti. Pandemi kuralının esnetileceği ve eskiye dönüleceğinin sinyali verildi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler