Futbol dünyasından Filistin için çağrı

Akın Ungan
14.10.2023 - 23:25 | Son Güncellenme: 15.10.2023 - 20:10

İsrail ile Filistin arasında yaşanan çatışma tüm dünyanın gündemine oturdu. Futbol dünyasından birçok isim Filistin için çağrıda bulundu. İşte detaylar.

Futbol dünyasından Filistin için çağrı

AJANSSPOR HABER

Hamas'ın geçtiğimiz günlerde Aksa Tufanı adıyla düzenlediği saldırıyla başlayan İsrail - Filistin çatışmaları tüm dünyanın gündemine oturdu. İki taraf arasındaki çatışmalarda Gazze Şeridi'nde yer alan birçok sivil hayatını kaybetti. Futbol dünyası, bölgede yaşananlara sessiz kalmadı. Birçok isim Filistin için çağrıda bulundu.

Guardiola'nın kızından Gazze mektubu

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola'nın kızı Maria Guardiola, İsrail'in Gazze'deki saldırısına tepki gösteren bir mektup kaleme aldı. Maria Guardiola, "Şimdi gerçekten sırtımıza yaslanıp televizyonda soykırımı mı izleyeceğiz? Yıllar sonra, tarih kitaplarında okurken, 'bu nasıl oldu' mu diyeceğiz?" ifadelerini kullandı.

"Ne zaman yeterince Filistinlinin öldüğüne ikna olacağız?"

Maria Guardiola, "Bu deliliğe karşı birileri nihayet dur demeden önce kaç kişi ölmeli? 10 bin mi? 100 bin mi? Bir milyon mu? Daha fazla mı? Ne zaman yeterince Filistinlinin öldüğüne ikna olacağız?" dedi.

İlgini Çekebilir
Pep Guardiola'nın kızından Filistin'e destek
Habere Git

Cantona: "Filistin için umut"

Dünyaca ünlü eski Fransız futbolcu Eric Cantona, Filistinlilere yönelik başlatılan yardım kampanyasına destek verdi. Cantona, "Filistin için umut" (Hoping for Palestine) yazılı tişörtle çekilen fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı.

Fransız futbol adamı, eşi Rachida Brakni'nin de yer aldığı kareye, "Hoping Foundation, Filistin Tıbbi Yardım Derneğinin Gazze'deki acil müdahalesi için yardım topluyor" notunu düştü.

"Nehirden denize Filistin özgür olacak"

Galatasaray’ın Faslı futbolcusu Hakim Ziyech, sosyal medya hesabından Filistin’e destek mesajında bulundu. Ziyech, ırkçılıkla mücadelede simge haline gelen Malcolm X’in bir sözünü paylaştığı Insatgram hikayesine "Nehirden denize Filistin özgür olacak" notunu düştü.

İlgini Çekebilir
Galatasaray taraftar grubu "ultrAslan"dan Filistin'e destek mesajı
Habere Git

İlkay Gündoğan'ın eşinden Filistin çıkışı

Barcelona'nın yıldızı İlkay Gündoğan'ın eşi Sara Arfaoui, Filistin'e destek mesajı gönderdi. Hem çocukların hem de diğer insanların mağdur olduğunu belirten Arfaoui, barış çağrısı yaptı.

"Bir tarafta çocukları öldürmek kötü, diğer tarafta bunu destekliyor muyuz?"

Arfaoui, "Herkes için sevgiye ve barışa inanıyorum. Ben bunu anlamıyorum... Filistin'deki çocuklar da insanlar da mağdur! Bir tarafta çocukları öldürmek kötü ama diğer tarafta bunu destekliyor muyuz?" açıklamasını yaptı.

Demiral: "Masum çocuklar savaşta hayatını kaybediyor"

Milli futbolcu Merih Demiral, yaptığı paylaşımda "Masum insanlar ve özellikle masum çocuklar savaşta hayatını kaybediyor. İki tarafta da. Barış için dua ediyorum" diyerek gönderiye Filistin Bayrağı ekledi.

İlgini Çekebilir
Kerem'den Filistin paylaşımı: "Haksızlığa karşı susan, dilsiz şeytandır"
Habere Git

Aktürkoğlu: "Haksızlığa karşı susan, dilsiz şeytandır"

Galatasaray'ın genç yıldızı Kerem Aktürkoğlu da Filistin ile ilgili bir paylaşım yaptı. Kerem Aktürkoğlu, "Haksızlığa karşı susan, dilsiz şeytandır" ifadelerini kullandı.

Benzema’dan Gazzelilere destek mesajı

Cezayir asıllı Fransız yıldız futbolcu Karim Benzema, "dualarının adaletsiz bombalamaların bir kez daha kurbanı olan Gazze sakinleriyle olduğunu" belirtti.​​​​​​​

İsrail-Filistin çatışması devam ederken, Benzema, X sosyal medya hesabından Gazzeliler için destek mesajı paylaştı.

Benzema, "Tüm dualarımız, kadınları ve çocukları ayırt etmeyen adaletsiz bombalamaların bir kez daha kurbanı olan Gazze sakinleriyle." ifadesini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler