"Futbol oynamaya korkuyorum"

Antrenmanlara çıkmak istemediği daha önce gündeme gelen fakat; bu gelişme Denizlispor yönetimi tarafından yalanlanan Hugo Rodallega, koronavirüs dönemi hakkında konuştu.
12 Mayıs 2020 12:16- Son Güncelleme - 12 Mayıs 2020 12:20
Google news abonelik

Emrah KARALİNÇ/AJANSSPOR DETAY HABER

Süper Lig ekiplerinden Denizlispor'da forma giyen Hugo Rodallega, Kolombiya'da bir radyoya konuştu. Golcü futbolcu, koronavirüs dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu ve dikkat çeken bir ifadeye imza attı.

Rodallega, Türkiye'deki durumu anlattı

Denizlispor'un gol umudu Rodallega, Türkiye'de 12 Haziran tarihinde liglerin yeniden başlaması kararı alındığını ve güvenlik önlemlerinin üst düzey olduğundan bahsetti.

Rodallega: "Yeniden futbol oynamaya korkuyorum"

Yaptıkları antrenmanların en sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildiğini söyleyen Rodallega, COVID-19'un dünya çapında bir kriz olduğu için yeniden futbol oynamaya korktuğunu vurguladı.

Kendisine destek olanlara teşekkür etti

Kolombiyalı taraftarlara onları sevdiğini söyleyen, kendisine gösterilen ile destek için teşekkürlerini sunan golcü oyuncunun, daha önce antrenmanlara çıkmak istemediği iddia edilmişti.

Kaan Şanlıkan: "Rodallega'nın antrenmana çıkmak istemediği haberlerine sadece gülüyoruz"

Bu konuya istinaden ulaştığımız Denizlispor yönetimi net bir ifade kullandı. Sorularımızı yanıtlayan Denizlispor Başkan Yardımcısı Kaan Şanlıkan, "Herkes gibi futbolcular da süreç sebebiyle endişe yaşadı. Ama Rodallega'nın ayrılacağı ve takımla antrenmanlara çıkmak istemediği haberlerine sadece gülüyoruz. Rodallega bizim için önemli bir oyuncu. Takımla çalışıyor. Kalan haftalarda da bizim için en önemli silahlarımızdan biri olacak" dedi.